ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Творча праця хлібороба (твір-мініатюра)

«Я — хлібороб, — з гордістю вимовляє людина, яка працює на землі. — Поле — це моє життя». Окинь оком поле... Хліба сколихнулись і заграли хвилями. Сонце залило промінням ці хвилі і відбилося міріадами маленьких сонць у краплинах роси на колосках. Колос звичайний і незвично дивовиж­ний. Сивий колос жита і золотий пшениці.

І ось на столі паляниця. Яка запашна! Чим пахне хлібина? Літніми світан- ками, вранішніми росами, степовими духмяними вітрами:

Як пахне хліб? Ви знаєте, як пахне хліб?

Диханням сівача, вогнем безсонних діб.

Трудом і творчістю, людським гарячим потом.

Він пахне солодко, як пахнуть меду соти.

Л. Забашта

Хліб пахне працею. У ньому праця не тільки хлібороба, а й шахтаря, металурга, конструктора, хіміка, машинобудівника. А на столі він пахне сонцем, ш;едрістю, полем.

Праця і творчість. С такий мудрий вислів: «Життя без праці — злодійство, життя без мистецтва — варварство». Моє розуміння цього вислову таке: по- перше, праця — основа людського життя. Без неї немає людини. По-друге, людина повинна знати мету праці. Для чого вона працює? Бо безплідна праця нічого не приносить, вона повинна бути творчою. А по-третє, праця повинна бути красивою. А красивою вона є тоді, коли є улюбленою, коли є потрібною, коли приносить задоволення, як сказав М. Т. Рильський:

Ми працю любимо, ш;о в творчість перейшла,

І музику палку, ш;о ніжно серце тисне,

У ш;астя людського два рівних є крила:

Троянди й виноград, красиве і корисне.

Отож, і наш запашний, духмяний хліб — «троянди й виноград, красиве і корисне», бо вкладена в нього хліборобська праця і творчість.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 713 | Теги: творча, хлібороба, праця | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz