ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Біблійні сюжети та мотиви в українській поезії

Українські письменники у своїй творчості постійно зверталися до Біблії — цієї невичерпної скарбниці людської мудрості й досвіду.

Проповідником біблійних заповідей був Григорій Савич Сковорода. Його поетична збірка «Сад божественних пісень» проросла із зерен Священного Пи- санія. Перед кожною із тридцяти пісень Сковорода поставив епіграф, найчасті­ше це були рядки із Псалмів.

У XIX ст. за переспіви біблійних Псалмів брався П. П. Гулак-Артемовський.

Особливе місце в історії української літератури посідають «Псалми Давидові» Тараса Шевченка. Ці десять поезій є не лише високохудожніми перекладами ре­лігійних гімнів і молитов, а й поетові заповіді рідному народу. У «Псалмах Давидових» поет висловив немало прохань до Бога про заступництво й особисте спасіння. Але ще палкіше підносить він голос із проханням захистити уярмле­ний, знедолений рідний народ. Форма біблійних пророцтв про загибель «нечести­вих», у яких гнівний осуд поєднувався з вірою в неминучу перемогу правди, від­повідала власним шуканням Шевченка:

...братів благих своїх Господь не забуде:

Боцариться в дому тихих,

Б сім’ї тій великій,

І пошле їм добру долю Од віка до віка.

Поема «Марія» — не просто нове прочитання євангельського сюжету й віч­них образів Христа і Марії, в них поет в узагальнених до символу образу возве­личив саму ідею боротьби за волю, добро і правду.

Шевченкові традиції постановки найживотрепетніших проблем дійсності в творах на біблійні сюжети плідно розвинули пізніше Іван Франко у поемі «Мой­сей», Леся Українка у драмах «Б катакомбах», «Бавілонський помол».

у XX сторіччі Біблія в нашій країні була забороненою книгою. Але, незва­жаючи на всі заборони, сучасна українська література зберегла традицію звер­тання до Біблії, використання її вічних тем, мотивів та образів.

Видатна сучасна поетеса Ліна Костенко у книжці «Вибране» (1989) вмістила цикл «Давидові псалми». Поетеса підводить читачів до висновку: людина зали­шається справжньою людиною тільки тоді, коли не піддається спокусам, збері­гає людську гідність, не торгує совістю. Поетеса пристрасно молить Бога:

Врятуй мою душу. Боже...

Прикрий мою душу. Боже, ш;итом малим і великим!

Поет Дмитро Пав личко видав книгу «Покаянні псалми», вірші якої глибо­ко пов’язані з текстами Біблії. У «Покаянних псалмах» людина постає перед Богом зі словами гіркої спокути за відступництво від Божих заповідей, вона знову, як євангельський Блудний Син, повертається до Бога.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 760 | Теги: мотиви, сюжети, українській, Біблійні, поезії | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz