ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Бути чи не бути?» - головне питання трагедії Вільяма Шекспіра ссГамлет»

Що благородніше?Коритись долі І біль від гострих стріл Ті терпіти^

А чи, зіткнувшись в герці з морем лиха, Покласти край йому? Заснути, вмерти — Івсе...

В, Шекспір. «Гамлет»

Трагедія В. Шекспіра «Гамлет, принц Данський» створена кілька століть тому і відтворює життя епохи Відродження. Але вона завжди викликала і досі викликає суперечливі відгуки про головного героя п’єси — принца Гамлета. Так, німецький поет Ґете пояснював трагедію героя надмірністю проблем, з якими той зустрівся, і тому не зміг їх розв’язати. Російський критик в. Бєлін­ський вважав, ш;о слабкість волі — стан, який Гамлет переборює, і ш;о принц стає борцем проти розпутного і деспотичного королівського двору. А І. С. Турге- нєв звів зміст образу до черствого еґоїзму, байдужості, презирства до натовпу. Сучасні літературознавці вважають, ш;о Гамлет піклується про долю країни, про все людство, яке має жити в добрі і справедливості.

У долі Гамлета відбився конфлікт між особистістю і суспільством, між доб­ром і злом. Між цими двома поняттями точиться вічна боротьба. У всі часи людина вибирає між добром і злом, вибирає свій шлях у житті. Як жити? В ім’я чого жити? Де ця «золота середина», ш;о дає змогу поважати в собі люди­ну? Що є насправді добро, а ш;о — зло? Поведінка, вчинки Гамлета протягом дії трагедії є пошуком відповіді на це питання.

Його роздуми і сумніви про сенс життя відбилися перш за все в моноло­гах, особливо в монолозі третього акту «Бути чи не бути?» У розв’язанні цього питання є сутність трагедії Гамлета — трагедії особистості, яка при­йшла у світ занадто рано і виразно побачила його недосконалість. Це — трагедія розуму. Розуму, який вирішує головне питання: змагатися з «морем зла» чи уникнути боротьби? Повстати проти «моря лиха» і покласти йому край чи підкоритися долі і терпіти «біль від гострих стріл її»? Гамлет мусить обрати одну з цих можливостей. І в цю мить він, як і до цього, вагається, висловлює сумнів: чи має сенс боротися за життя, яке «народжує одне лиш зло»? Гамлет розуміє, ш;о доля призначила саме йому встановити правду і справедливість у Данському королівстві, відновити рівновагу добра і зла.

Але він усвідомлює, ш;о єдиним засобом, ш;о може подолати зло, є те саме зло, застосування якого спотворює найблагороднішу мету. Тому виникає думка про третій шлях: «заснути, вмерти — і все...» Смерть — один з можливих наслідків внутрішньої боротьби. Вона обриває ланцюг лихих подій і біль тіла. І в цьому разі смерть є позбавленням від земного лиха і негараздів. Це сон з відсутньою свідомістю. Гамлета хвилює невідомість після смерті, жах країни смерті, з якої «ніхто не повертається». Він усвідомлює своє безсилля, сам від­мовляється від самогубства. Гамлет бере на себе завдання помститися за смерть батька, встановити правду, покарати зло.

Таке рішення потребує від Гамлета дій. Але роздуми і сумніви паралізують його волю. Герой усвідомлює, ш;о надлишок роздумів знесилює здатність до дії. Гамлет довго зволікає, перш ніж почати діяти. До цього його примушують складність внутрішніх суперечностей, відчуття великої відповідальності за власні дії, вагання ш;одо вибору найсправедливіших і найдієвіших засобів здійснення свого рішення, а головне — необхідність змиритися з тим, ш;о його попередні уявлення про життя були досить ідеальними, а реальне життя — набагато складніше.

Врешті-решт рішення прийнято, вибір зроблено — бути! Бути боротьбі зі злом, з лицемірством, з обманом, зі зрадою. У цій боротьбі Гамлет гине, але перед смертю він думає про життя, про майбутнє своєї країни.

Монолог «Бути чи не бути?» розкриває читачеві (і глядачеві) душу героя, якому дуже тяжко в світі неправди, зла, обману, лиходійства, але який все ж таки не втратив здатності до дії.

У житті кожної людини можуть скластися такі обставини, коли треба при­йняти рішення, зробити вибір. І в такому разі дуже важливо зрозуміти власну відповідальність за перебіг подій, зайняти активну позицію і діяти.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 816 | Теги: ссГамлет, Головне, Шекспіра, бути, Вільяма, питання, трагедії | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz