ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Чорна рада» - перший історичний роман в українській літературі

Пантелеймон Куліш — надзвичайна постать в українській літературі. Коли я вивчав біографію письменника, мене дуже вразило те, наскільки різноманітною була діяльність П. Куліша. Уявіть тільки, ця людина поєднала у собі поета, про­заїка, історика, етнографа, перекладача, педагога, літературного критика, філоло­га, а в юності — навіть художника! Куліша називають людиною енциклопедичних знань. Він навчався в гімназії, а потім — у Київському університеті. Але більшість знань здобув, безумовно, завдяки самоосвіті. П. Куліш перший переклав Біблію українською мовою, створив перший український фонетичний правопис («кулі­шівку»), переклав багато творів Байрона, Гете, Шекспіра. Він перший став писати історичні трактати рідною мовою, був першим українським професійним крити­ком. І все це одна людина! Отже, внесок Пантелеймона Куліша в розвиток укра­їнської літератури та культури переоцінити просто неможливо.

Найдовершенішим прозовим твором П. Куліша є роман «Чорна рада». Це перший український історичний роман. У його основу покладено реальні істо­ричні події, що відбувалися в Україні. Головним мотивом роману є боротьба за гетьманську булаву після смерті Богдана Хмельницького. Претендентів на геть­манство було троє: Яким Сомко, Павло Тетеря та Іван Брюховецький. Брюхо- вецький підступно захопив гетьманську владу в Україні.

Роман «Чорна рада» історично достовірний, але деякі події автор змінює та художньо переосмислює. Наприклад, Яким Сомко, за історичними джерелами, був одружений і не міг бути нареченим Лесі. Крім того, автор створює багато епізодів, у яких розкриває характер і психологію персонажів. Усі історичні по­статі реальні, але деякі герої вигадані і являють собою узагальнені образи. До таких образів можна віднести Шрама, Лесю, Череваня. Система образів роману спочатку здається досить великою та складною. Але завдяки яскравій мові та захоплюючому викладу подій роман сприймається легко. Особисто я читав його з великим захопленням.

«Чорна рада» — унікальний твір, у якому автор змалював героїчне минуле нашого народу, передав його неповторність через народну творчість, народну мораль, яка є святою навіть для негативних героїв роману. Усе це робить «Чор­ну раду» довершеним художнім твором, який я радив би прочитати всім. Бо з нього ми дізнаємося про наше минуле, без якого не може бути ні сучасного, ні майбутнього...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (01 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 658 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz