ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Еней - «хлопець хоть куди козак» (за поемою І. Котляревського «Енеїда»)

Як же треба любити свій український народ, його побут, звичаї, національ­ні традиції, мову, ш;об створити такий «самобутній і глибоко національний твір» як поема «Енеїда».

У творі (як зазначив І. Франко) «скільки сердечного тепла, тонкого гумору і живих барв своєї батьківищни, що його «Енеїда» ... і до цього часу не втрати­ла своєї чарівності».

У чому ж оригінальність і самобутність поеми? Саме у сатирично-гуморис­тичному змалюванні образів, у зображенні картин потойбічного життя, народ­них звичаїв.

 

Як живі постають перед памп Бней і ватага троянців. Овіяні вітрами дале­ких морських походів, засмаглі на сонці, міцні як дуби, сильні і ставні, вони нагадують нам козаків-запорожців, з їх завзяттям, хоробрістю, веселими зви­чаями і войовничим настроєм.

І хоч їх життя і побут подані через призму гумористичного видіння в жартів­ливому тоні, ми захоплюємось їхньою силою, відвагою, хоробрістю, дотепніс­тю, товариською щирістю і особливо їхнім ватажком Бнеєм, який є типовим представником запорозького козацтва.

На початку твору троянський царевич Бней очолив утікачів із Трої і поплив шукати нових берегів. На це здатна тільки людина смілива, відчай­душна, завзята. А оскільки

Бней був парубок моторний І хлопець хоть куди козак.

Удавсь на всеє зле проворний.

Завзятіший од всіх бурлак,

то йому троянці і ввірили своє життя.

Боли молодим, статним, красивим троянцям не загрожує небезпека, то вони на чолі з Бнеєм п’ють, гуляють, бенкетують.

Бней здається нам легковажним, відчайдушним, безжурним. Він завзято «садить гайдука», купається в бразі, вміє бісики пускать», зводить з розуму Дідону. Так триває два роки. Але коли Меркурій (за наказом Зевса) нагадує Бнею про обов’язок, він одразу ж тікає з Карфагена.

Разом із троянцями Бней прибуває на острів Сицилію і гостює там. Справ­ляє поминки по батькові. Знову ігрища, музики, танці, кулачні бої. Та підпал флоту засмучує Бнея. І він, виконуючи наказ батька, залишає Сицилію (перед цим відвідавши пекло). Під час подальшої подорожі Бней уже зібраний, розсу­дливий, відважний, хоробрий, величний і мудрий. Він вболіває за свою ватагу. Як дипломат звертається до своїх покровителів-богів по допомогу. Успішно минає заклятий острів і прибуває на Латинську землю, де змушує троянців вчити латинську мову.

Аркадському цареві Бвандру він каже про себе: «Я кошовий Бней троянець». Як ватажок Бней «знає воєнне ремесло», дбає про своє військо.

Його троянці — це хоробрі воїни, що виявляють свою доблесть на полі бою, це патріоти, готові до останньої краплі крові свою свободу боронить.

Бней же в двобої перемагає Турна і стає царем.

В образі Бнея та його друзів-троянців І. Котляревський майстерно і з захоп­ленням змалював відчайдушність і хоробрість козацького війська.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 813 | Теги: Енеїда, поемою, Котляревського, Куди, хоть, Козак, хлопець, Еней | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz