ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Енеїда» І. Котляревського - енциклопедія жипя українського суспільства ХУІІ-ХУІІІ ст.

І.    «Енеїда» І. Котляревського — безсмертна перлина української літератури (тяжкі часи на Україні після скасування Січі; необхідність езопової мови літературного твору; узявши сюжет з Вергілія, Котляревський створив ори­гінальну тему про українське козацтво; за словами М. Рильського це — «самобутній і глибоко національний твір»).

П. Український національний колорит поеми.

1.     Дух козацької вольниці (Енея і троянців називає козаками; неодноразово згадує Запорозьку Січ, козацькі полки — Лубенський, Гадяцький, Полта­вський; герої-козаки співають пісень, де згадується про вільні часи Геть- маннщни; розповідаючи про козацьке військо, перелічує різні види зброї).

2.     Національне вбрання українців (від богів до троянців — всі одягнені в український одяг: Юнона «взяла шнурівку і спідницю», «сховала під киба- лку мичку», на Венері «очіпок грезетовий і кунтуш», Дідона наділа «спід­ницю і корсет шовковий», взула «червоні чобітки»; троянці одягнуті в «штани і пару чобіток», кожухи, свитки, сорочки й каптан, в поемі є опис святко­вого і буденного, селянського і панського, чоловічого і жіночого вбрання).

3.     Українські страви (названо понад сто страв і напоїв: на гостинах у Дідо- ни троянців пригош;али свинячою головою, локшиною, індиком з підли­вою, кулішем і кашою, лемішкою, путрею, під час мандрів і зустрічей пили слив’янку, мед, пиво, брагу, горілку, калганку, сивуху; їли з по­лив’яних мисок і кленових тарілок).

4.     Звичаї та обряди (при зустрічі герої «віддають поклон»; ідучи в гостину, люди підносять господарям хліб і сіль; для сватів у Латина приготовле­но рушники і «всяка всячина» до сватання; наводяться обряди похорону та поминання, народні заклинання, лікування та чаклування, даються описи вечорниць та ворожіння).

5.     Свята та розваги (троянці не тільки воюють, але й люблять розважати­ся: танцюють третяка, гайдука; співають пісень; музики грають на коб­
зах, бавдурах, сопілках, санжарівках; перелічуються також ігри: візок, памфель, свинка, панас, журавль і хрещик та ін.).

6.     Інтер’єр української хати: світлиці, сіни, двір, піч.

7.     Імена героїв та географічні назви (поряд з античними іменами Зевса, Юнони, Марса трапляються Хома з Яремою, Охрім, Панько, а Енея на­зивають по батькові Анхізович; згадуються також назви українських місцевостей і поселень).

Ш. «Енеїда» І. Котляревського — посібник із народознавства (незважаючи на грецькі імена героїв і те, що Січ названа Троєю, читач розумів, про що і про кого йдеться у поемі; сучасний читач може пройнятися духом життя тих часів завдяки поемі).Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 738 | Теги: ХУІІ-ХУІІІ, енциклопедія, українського, суспільства, Котляревського, Енеїда, жипя | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz