ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Історична тематика у творчості Т. Шевченка - питання та відвовіді

I.      Специфіка творів на історичну тематику у творчості Т. Шевченка. (Твори, присвячені історичній тематиці, мають велике значення для літератури. Ці твори відрізняються художньою довершеністю, історичною достовірністю, великою художньою цінністю. Вони поєднують виклад фактів і захоплюю­чий сюжет. Такого ефекту автор досягає через поєднання художнього вимис­лу з історичним матеріалом.)

II.     Твори Тараса Шевченка на історичну тематику.

1.     «Гамалія». (У поемі зображено похід українських козаків на турків, по­лон і визволення з полону. Поема складається з трьох пісень-плачів, що наближає її до народних дум та історичні пісень. Фольклорну основу має також образ Гамалії — він нагадує нам образ козацького ватажка з народ­ної творчості.)

2.     «Гайдамаки». (Поема «Гайдамаки» присвячена Коліївщині — народному повстанню проти польської шляхти 1768 року. Найяскравішими образа­ми поеми є Тонга і Залізняк, які втілюють образи тогочасних народних ватажків, вони наділені усіма козацькими чеснотами. Але Тонга і Заліз­няк — образи суперечливі та глибоко психологічні.)

3.     «Тарасова ніч». (Історичною основою поеми є перемога козаків над вій­ськом польської шляхти. Ця подія відбулася 1630 року під Переяславом. Поет закликає українців не забувати свого героїчного минулого, він оспі­вує ватажків народних повстань, зокрема Тараса Федоровича (Трясила), Северина Наливайка. Ніч — образ символічний, він означає суспільний лад, тобто морок, що панує у політичному, суспільному житті україн­ців. Цікавим є також образ кобзаря, який є оповідачем у поемі. Поетика твору яскрава, багата на тропи та символи, має фольклорну й історичну основу.)

4.     «Іван Підкова». (Ця поема — яскравий зразок літератури про козацьку звитягу та сміливість. Автор оспівує козака Івана Підкову, зображує його справедливим і хоробрим. Іван поважає козаків-побратимів, а вони по­важають його. У творі спостерігаємо також фольклорні мотиви, пейзажі, що відповідають настроєві героїв. Поема насичена тропами, паралеліз­мом, символами та метафорами.)

ПІ. Мета використання історичної тематики. (Тарас Шевченко часто звертав­ся до історичної тематики. Метою таких творів є виклад історичних подій, їх переосмислення з позиції пересічного українця, переосмислення з точки зору народної моралі та загальнолюдських моральних цінностей. Такі твори не просто оповідають — вони мають глибокий повчальний зміст.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 1667 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz