ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 33
Гостей: 33
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Історія Русів» - розповідь про історичний розвиток України від давнини до другої половини XVIII століття - питання та відвовіді

І Козацькі літописи. (Історія країни зберігається у книгах. На жаль, Украї­на протягом усього історичного розвитку потерпала від війн, у пожарищах яких горіли документи, а тому наша історія зберігається у піснях, легендах, переказах та в літописах, що дивним чином збереглися. «Літопис Самовид­ця» — це розповідь про боротьбу за гетьманську булаву між Брюховецьким та Сомком, про пожарища і розбрат між козаками. «Літопис гадяцького пол­ковника Григорія Грабянки» — це свідчення очевидця про війну між козака­ми і польським військом та битву під Корсунем, про похід Хмельницького у польські землі навесні 1655 року і зраду татар, про наругу, гніт і розорення, що творили поляки українцям і боротьбу козаків з численними ворогами.)

  1. Історія України — це історія війн і горя народного.
  1. Смерть Богдана Хмельницького. («Історія Русів» — оригінальний іс­торичний документ, у якому не просто описані події, а дається оцінка усьому, що відбувалося. Автор описує трагічну і величну смерть Богда­на Хмельницького, який і в останні хвилини свого життя болів душею за Україну.)
  2. Союз між Карлом XII і Мазепою. (Король шведський у війні з Петром І мав могутнього союзника — старого українського гетьмана Івана Мазепу. Шведська і руська армія зустрілися у бою під Полтавою.

Автор літопису докладно описує стан військ, хід переговорів, битву і по­разку шведів.)

  1. Оцінка автором дій і вчинків Карла XII і Мазепи. (Автор літопису розпо­відає нам не тільки про битви. Він зі співчуттям описує загибель швед­ської армії, жалюгідний стан пораненого і переможеного короля, який уже був не здатний щось вирішувати і віддавати накази своїм генералам, організаторські здібності Мазепи, який не розгубився і переправив через Дніпро, а потім через Буг короля із залишками війська.)
  1. Значення літопису «Історія Русів». (Літопис «Історія Русів» довгий час за­мовчувався, адже він показував правдиву картину подій, розкривав характери українських гетьманів і своєю правдивістю захищав ім’я Івана Мазепи, який за наказом Петра І і з легкої руки Олександра Пушкіна був відомий як гетьман, що підступно зрадив російського царя й інтереси України. Літописець дово­дить, що українські гетьмани намагалися захищати незалежність рідної землі.)


Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 434 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz