ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Князь Ігор - захисник Руської землі (за «Словом о полку Ігоревім»)

І. Історична основа «Слова...» (похід Ігоря Святославича проти половців 1185 року; відрізняється від літописів продуманою побудовою, власним ста­вленням автора до фактів).

П. Князь Ігор — мужній захисник рідної землі (ідеалізований образ оборонця рідної землі):

1.     Новгород-Сіверський князь Ігор — відданий батьківш;ині воїн (властиві йому вірність, стійкість, хоробрість; незважаючи на несприятливість ста- новиш;а для руського війська, не відмовляється від битви).

2.      Безстрашність і рішучість князя Ігоря (характерні сувора спокійна від­вага; нехтує загрожуючими «знаменнями»).

3.      Ігор — хоробра і благородна людина (честь і слава — головні рушії його поведінки; в похід він пішов добути собі славу в бою, але в цьому поході його не підтримали інші князі, за винятком брата Всеволода).

4.     Честолюбство і самовпевненість князя (йому не вистачило розсудливості й поміркованої обережності; надто необачний, запальний і честолюб­ний, тому його спіткала поразка — загубив військо, потрапив у полон).

5.     Ставлення автора до Ігоря (співчуває Ігореві, незважаючи на його недо­статню воєначальницьку майстерність; з радістю повідомляє про втечу Ігоря з полону; для автора Ігор — втілення князівських доблестей).

6.     Заклик до об’єднання руських князівств (головна причина поразки Ігоря — виступив у похід, не здобувши підтримки більшості руських князів; автор закликає Київську Русь до єдності, особливо перед загрозою з боку полов­ців — давніх ворогів та татаро-монголів).Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 862 | Теги: Ігоревім, Словом, землі, Захисник, князь, Ігор, полку, Руської | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz