ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Маруся - моя улюблена героїня з повісті Г. Квітки-Основ’яненкаПовість «Маруся»

Повість «Маруся» вперше була надрукована 1834 року. Головні герої її Ма­руся і Василь — ідеальна пара, двоє закоханих людей.

Маруся — це дочка Насті і Наума Дрота. Краш;ої за неї не було у всьому селі. «О, там вже на все село була і красива, і розумна, і багата, і звичайна та ш;е к тому тиха і смирна, і усякому покірна».

Маруся одразу заворожує читача своєю вродою, розумом, охайністю, став­ленням до батьків, працелюбністю.

«От і виросла їм на втіху, та ш;о ж то за дівка була! Висока, прямесенька... Очиці, як тернові ягідки, бровоньки, як на шнурочку». І я уявляю цю чарівну, вродливу дівчину з довгими косами в українському вбранні. Батьки раділи такому «сонечку», такій «квіточці», такій донечці, яку «дав їм Бог». А ш;о вже за помічниця матері! І пряде добре, і вишиває, і піч топить, і «вже мати за нею було ніколи не поспішиться».

А до людей яка привітна! «Усякому поклониться і ласково заговорить».

Лагідна та добра. Цим вона мені і сподобалась. Читаєш про неї і думаєш, невже і справді були такі дівчата. Мабуть, були. Та й зараз є.

Маруся дуже чутлива дівчина, будь-ш;о — уже й сльози, вся в світі пережи­вань, викликаних її першим коханням. Полюбила вона Василя з першого по­гляду, але глибоко, назавжди...

Як же хотілося моїй улюбленій героїні ш;астя, бути завжди разом із коханим, вийти заміж. Та соціальні перешкоди стають на шляху їхнього кохання. Василеві треба було йти в солдати, тому Наум Дрот відмовляє віддати свою дочку заміж.

Маруся ж не може уявити собі подальшого життя без Василя, вона просить батьків не розлучати її з парубком. «Хоч один годочок дайте мені з Василечком прожити, ш;об і я знала, ш;о то за радість на світі».

Та не судилось Марусі ш;астя. Скільки було сподівань, надій на подружнє життя. Дівчина була вірна своєму коханому, дочекалась його із заробітків. Уже й засватали її «за хорошого чоловіка, та ш;е її люб’язного».

Здавалось, так все добре! «Така гульня була, ш;о крий боже, трохи чи не до світу гуляли...» Та весілля відкладали до осені. Маруся весь час журиться, сумує. Це викликає у мене співчуття до неї. Так хочеться їй чимось допомогти, розрадити їй душу.

Вона, така покірна, богобоязлива, весь час ніби перебуває у передчутті лиха, горя. Воно й сталося... Дівчина застудилась і померла. Жаль обох — і її, і Василя.

Маруся — один із краш;их персонажів української прози, її окраса і гор­дість. Вона є моєю улюбленою героїнею.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 746 | Теги: Маруся, улюблена, повісті, героїня, Квітки-Основ’яненкаПовість | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz