ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Ми бідні не тим, що нічого не маємо, а тим, що нічого не знаємо» (твір на морально-етичну тему)

Одного осіннього ранку малюк уперше йде до школи, мріючи, ш;о тепер «стане дорослим і розумним, все пізнає», як кажуть батьки, на ш;о старші шко­лярі лише поблажливо всміхаються. Мовляв, недовго радітимеш, ш;е набрид­не. Таке різне ставлення до знань...

Насправді знання — то справжнє золото в житті людини. Чи здатні ліньку­ваті невігласи оцінити всю красу самоцвіту знань, роздивитись кожну його іскристу блискучу грань, що їх усіх ніколи не перелічити найрозумнішому? Ці наші лінощі всотувати живильну вологу знань розпочинаються зі шкільної лави, навіть часто не з вини учня, якому знання подаються так нецікаво і сухо, що хочеться кричати: «Та невже не зрозуміло, що ми бідні не тим, що нічого не маємо, а тим, що нічого не знаємо!»

Та й справді, яка б багата не була людина, багатство не замінить задоволен­ня пізнати щось нове, відкрити для себе щось цікаве, про що ти не знав або тільки хотів дізнатись і не міг, а потім застосувати свої знання на користь суспільству або хоча б собі. Бо що за радість мати непотрібні знання. Хоча ні.

не «непотрібні», а непрактичні. На мою думку, знання мають свою «якість». Шкільні — то мінімум, професійні — середнього рівня, загальна ерудиція — «вищий клас». Та й здобувати знання треба впорядковано, всотуючи їх, мов губка, — не згубити жодної краплини. Розумна людина не зможе відчувати себе бідною, бо розуміє — не в багатстві щастя.

Передусім слід вивчати культуру свого народу. Що розумніша людина, то сильніше тягнетиметься до нових знань. Справжні знання дають змогу робити справжні справи. Людство безсмертне, безсмертя — у пам’яті, яку людина по­лишає по собі. Поведінка людини залежить від освіченості — освічена людина не дозволить собі непристойності, неввічливості чи нестриманості. Знання об­лагороджують людину, дають почуття власної гідності, дають звідусюди пова­жне і доброзичливе ставлення, «відбивають» від людини низькі почуття (на­приклад, жадібність, заздрощі, підступність тощо).

Тож знання і вміння їх застосовувати дають духовне багатство, що справді є найціннішим даром, мету в житті, що є гарантом духовної рівноваги. То що є цінніше за знання і гірше за відсутність освіченості. Знання — то справжнє багатство.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 774 | Теги: морально-етичну, маємо, знаємо, Твір, нічого, бідні, тему | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz