ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Наші зелені друзі (твір у публіцистичному стилі на суспільну тему)

Земля! Яка вона розкішна, безмежна, багата! Скільки всього є на ній. Це і моря, океани, річки, озера, тварини і птахи. А скільки зелені різноманітної. Саме про зелених друзів, про моє ставлення до них я хочу написати.

Ще з дитячих років мені подобалось бувати в лісі. Часто бігала туди, при- слуховувалась до шелесту листя, коли воно із вітром розмовляло, вдихала аро­мат лісових квітів, ш;о цвіли. А яку насолоду я відчувала, вдихаючи рано- вранці чисте повітря лісу. Він дрімав, піднісши вгору горді крони. Відчуваєш насолоду, спілкуючись із лісом. Саме тоді я по-справжньому полюбила ліс, відчула в ньому потребу, зрозуміла, яку велику користь він приносить.

Важко уявити собі життя людей у наш час без дерев. Дерева є незамінним матеріалом для побудови житлових та інших споруд, кораблів, човнів тош;о. Як можна жити без дерев’яних меблів, полиць, підлоги і багатьох речей дома­шнього вжитку? Багатьом мешканцям наших сіл і містечок без дерева не було б чим нагріти хату, зварити їжу.

Фруктові дерева не тільки прикрашають наші оселі, але й дають нам корис­ну, здорову їжу. Багато дає нам ліс: гриби, ягоди, тварин. Всього не перелічити.

Дерева очшцають повітря, озеленюють міста, дихають свіжою прохолодою у спе- котні дні літа. Якби не зелені друзі, наша земля перетворилася б на мертву пустелю.

Ми розуміємо усю користь того, ш;о дають нам зелені насадження. Але чому ж тоді так безжалісно нівечимо їх? Болісно дивитись, як горить ліс: конають у муках столітні дуби, тендітні берізки, вічнозелені ялинки та сосни, тремтячі осички. І це справа рук людини: її безпечність, невихованість. Кинула цигар­ку — забула загасити.

А зламана гілочка, ніби твоя власна рука, безсило звисає. А дерево зрубане так, для втіхи, для збагачення власних потреб? А це ш;о? Господи, вирізане чиєюсь недбалою рукою серце зі стрілою Амура на корі дерева. Здається, ніби то серце у того дерева вирвали. Душу розривають, серце крають такі страшні речі.

І спадають на думку слова із пісні «Три поради» на слова Ю. Рибчинського, музика І. Шамо:

Не рубай тополю.

Не ламай калину...

Ти на все життя їх збережи!

Люди! Не губіть краси, бо краса — така сила, без якої не може бути справж­нього життя. Бережіть красу, бо ви на землі люди!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 924 | Теги: тему, Зелені, Наші, Друзі, стилі, публіцистичному, суспільну, Твір | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz