ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Образ Ярославни в поемі «Слово о полку Ігоревім»

Одним із найпоетичніших образів «Слова...» є образ Ярославни, юної дру­жини князя Ігоря.

Ярославна, вирядивши в небезпечний похід чоловіка, який стояв на чолі Руського війська, з тривогою чекає звістки від нього. Дізнавшись про поразку Ігоревого війська, Ярославна, як і всі жінки руські, тужить за полеглими, оплакуючи не тільки полонення Ігоря, а й загибель його воїнів. Поразка і полон Ігоря, криваві рани на його тілі — це не лише її особисте горе, це горе всього руського народу, яке пекучим болем відгукується в її душі.

Ярославна, сумуючи, квилить, мов чайка, вона, якби змогла, полетіла б пташкою до любого чоловіка, ш;об, знаходячись поруч з ним, полегшити його страждання. Тоді б вона, омочивши рукав у Каялі, витерла б кривавії рани на дужому тілі князя.

У відчаї княгиня звертається до сил природи: вітру, Дніпра-Славутича і світлого сонця. Плачучи у Путивлі, Ярославна докоряє вітрові:

Чому мечеш ти хановськії стріли На своїх легесеньких крильцях На моєї лади воїв?

Було б йому віяти вгорі під хмарами або леліяти кораблі на синім морі. А він розвіяв її веселош;і по ковилі.

Звертаючись до великого Дніпра-Славутича, Ярославна благає його, заступ­ника руських воїнів, принести на хвилях князя, ш;об вона не посилала своїх сліз на море.

Звертаючись до сонця, Ярославна і йому, плачучи, докоряє, бо воно своїм гарячим промінням немилосердно посилювало спрагу руських воїнів, які три дні билися у безводному степу.

Ярославна так невимовно страждає, так пристрасно благає сили природи про допомогу, ш;о, здається, вони почули її і відгукнулися:

Ігореві князю Бог путь явить Із землі Половецької На землю Руськую К отчому золотому столу.

Поетичний образ Ігоревої дружини Ярославни, ш;о чайкою квилить на забо­роні в Путивлі, є одним з найпривабливіших жіночих образів світової літера­тури, а в східнослов’янській є першим за часом створення досконалим худож­нім образом жінки.

Образ Ярославни приваблює людяністю, задушевністю і разом з тим патріо­тизмом, вражає внутрішньою красою, красою вірності.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 1049 | Теги: полку, слово, Ярославни, поемі, Ігоревім, Образ | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz