ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 26
Гостей: 26
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Образ матері у творах Т. Шевченка - питання та відвовіді

I.      Поезії Шевченка — «полум’яний культ материнства». (Образ жінки-матері по­сідає особливе місце в поезії Шевченка. Він змальовує свій власний ідеал жін­ки. Шевченківська жінка — щира, лагідна, добра, жіноча, чисте джерело лю­бові і розуміння, часом вона є беззахисною жертвою, доля якої складається нещасливо і навіть трагічно.)

II.     Доля матері у творах Шевченка. (У багатьох своїх творах поет звертає увагу на проблеми, з якими доводилося стикатися українській жінці. Це трагічна доля дівчат-покриток, нестатки, сирітство, убогість, нелюдські умови існування. Ці проблеми він порушує у поемах «Катерина», «Наймичка», «Мар’яна-черниця тощо».)

1.     Головні риси образу матері. (Мати у поезіях Шевченка постає людиною красивою зовні та духовно, яка більше переймається долею своєї дитини, а не власним життям. Вона працьовита, чиста душею і щира.)

2.     Змалювання жінки-покриткн — одна з тем у творчості Шевченка. (Тра­гедія покриток була типовою для тогочасного суспільства. Молоді дівча­та через свою наївність, щирість та довірливість закохувалися переважно у російських солдатів, які постійно перебували на території України. Най­частіше доля дівчини-покриткн як у літературних творах, так і в житті за­кінчувалася трагічною загибеллю або через самогубство, або через нестат­ки та голод. Цій темі письменник присвятив декілька творів. У тому числі поеми «Катерина», «Наймичка».)

3.     Фольклорна основа образу матері у творчості митця. (До образу матері у творах Шевченка можна віднести як образ молодої дівчини з маленькою дитиною, так і образ матері похилого віку, який є більш повним та симво­лічним. Дуже часто стара мати уособлює не просто материнство, а й Укра­їну, і Матір Божу, яка теж змушена була віддати свою дитину на смерть, бо такою була її доля. Але найбільше мати у творчості поета уособлює народ­ну мудрість, народну мораль.)

НІ. Значення образу матері у творчості Шевченка. («Не знаю в літературі все­світній поета, — писав Іван Франко, — котрий би представив так високо і так щиро ідеал жінки-матері». У своїх поезіях Т. Г. Шевченко підніс жінку-крі- пачку, жінку-матір на найвищий п’єдестал моральної краси і величі.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 785 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz