ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Особливості жанру й композиції поеми Миколи Гоголя «Мертві душі»

І. Поема «Мертві дупгі» — шедевр письменника (твір складний, в ньому перепліта­ються і нешддна сатира, і філософські роздуми про долю Росії^ і тонкий ліризм).

П. Особливості жанру «Мертвих душ».

1.     Ліричні відступи і вставні епізоди (думки автора про високе призначен­ня людини, про долю Батьківіцини й народу, які протиставлені похму­рим картинам російського життя).

2.     Принцип градації в написанні твору (один герой гірший за іншого. Мані- лов — майже позитивний герой, його ввічливість нудотно-солодка, у порів­нянні з Плюшкіним характер Манілова багато в чому навіть виграє).

3.     Символічність назви поеми «Мертві душі» (Коробочка, Чичиков — у них закладена ідея невгамовного прагнення до накопичення — «людина-ко- робочка». Ця риса, іцо притаманна більшості дворян, і призвела їх до виродження. Звідси й символічна назва «Мертві душі»).

4.     Композиція поеми (згідно з жанром подорожі; знайомство з минулим головного героя — майже наприкінці для висвітлення мотивів дій і вчин­ків Чичикова; перший том — завершений твір, другий том спалив).

5.     Головна тема твору (доля Росії: її минуле, сучасне й майбутнє. Минуле — у першому томі. Задумані ним другий і третій томи повинні були оповіда­ти про сучасне й майбутнє. Однак цим задумам не судилося здійснитися).

Ш. Протиставлення ліричного образу народної Росії світові «Мертвих душ» (про Росію пише з любов’ю і замилуванням, відчуває душу російського народу: об­раз тройки, іцо швидко несеться вперед — образ могутньої сили Росії. «Чи не так і ти, Русь, несешся, наче швидка тройка, яку ніхто ніколи не обжене?..»).Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (21 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 805 | Теги: Душі, Миколи, особливості, сМертві, поеми, жанру, гоголя, композиції | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz