ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Печорін - «МОЛОДШИЙ брат Онєгіна» (зіставлення образів за творами 0. Пушкіна і М. Лєрмонтова)

       «Герой нашого часу» М. Ю. Лєрмонтова — перший реалістичний психологіч­ний роман, написаний прозою (розкриття «історії душі людської» — голов­не завдання автора; звернення особливої уваги на розкриття складного, суперечливого характеру головного героя роману).

П. Печорін — «молодший брат Онєгіна».

1.     У чому схожість між Печоріним і Онєгіним? (обидва — представники ви- ш;ого світського товариства; чимало спільного в їхній молодості — спочатку прагнення світських задоволень, потім — розчарування в них, спроба зайнятися наукою, читанням книг і охолодження до них, така сама нудь­га оволоділа ними; типові представники мислячих людей свого часу).

2.     Печорін і Онєгін — кожен з них людина свого часу (життя Онєгіна у пору суспільно-політичного пожвавлення — 20-1І роки; Печорін — людина 30-х років, часу розгулу реакції; можливість у Онєгіна піти до декабристів; відсутність такої можливості у Печоріна; нудьга Онєгіна — глибоке страж­дання Печоріна, обидва ідуть у мандри аби втекти від себе).

3.     Природна обдарованість Печоріна (глибокий розум, сильні пристрасті, сталева воля; вірна оцінка людей, критичне ставлення до себе, здатність глибоко і сильно відчувати).

4.     Протиріччя характеру Печоріна (у ставленні до життя: з одного боку — скептик, розчарована людина, а з іншого — у ньому величезна жага до життя, діяльності; боротьба безпристрасності з вимогами почуття, сер­ця і розуму; у ставленні до жінок — бажання домагатися їхнього кохан­ня (ставлення до Віри); найстрашніші суперечності: «неосяжні сили душі» — і дрібні, неварті Печоріна вчинки (він поривається «любити весь світ» — і приносить людям самі лише зло і неш;астя)

Ш. Хто винний у тому, ш;о Печорін перетворився на «розумну непотрібність»? (Печорін — людина 30-х років XIX ст., типовий герой свого часу; «В мені душа зіпсована світом»).Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (21 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 740 | Теги: Брат, образів, Пушкіна, молодший, Онєгіна, Зіставлення, Лєрмонтова, творами, Печорін | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz