ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Подорож у пекло (за «Божественною комедією» Дайте»)

Коли в Європі набирав розвитку могутній культурний рух Відродження, Дайте Аліґ’єрі написав свій невмируш;ий твір «Божественну комедію». Своїм твором великий італієць прагнув «вирвати усіх живих з кігтів недолі й повести їх до ш;астя». Комедія від першої до останньої сторінки пройнята постійним пошуком нового шляху в житті, який має обрати кожна людина.

Багато поколінь читачів вважали найбільш цікавою частиною «Божественної комедії» подорож до Пекла. Справді, лячно стає, коли читаєш опис пекла, так май­стерно змальований Дайте. Автор нагадує, ш;о людське життя пов’язане зі сподіван­нями, без них воно перетворюється на пекло. У різних пекельних колах ми бачимо дупгі тих, чиїм гріхом були лихварство, марнотратство, гнівливість. Дайте підкрес­лює, ш;о чим глибше гріх проникає в людську душу, тим страшніша кара чекає на неї. Через це в пеклі мучаться зловмисники, шахраї, зрадники. Автор доходить ви­сновку, ш;о коли людина не буде у своїх вчинках керуватися вірою, надією, любов’ю, то її життя перетвориться на пекло вже за земного життя.

Дайте дуже детально розробив план «пекла». Воно, в уявленні автора, схоже на велетенську вирву й складається з дев’яти кіл. Чим нижче, тим простір вуж­чий; ш;о далі, то страшніші гріхи, за які люди караються пекельними муками. В першому колі сумують душі тих, хто не зробив ніякого гріха, але помер нехреш;е- ним і тому не може потрапити до Раю. Тут знаходяться античні герої та поети. Ідеї гуманізму проявилися в тому епізоді з п’ятої пісні «Пекла», де розповідаєть­ся про кохання Паоло та Франчески. Це кохання було гріховним, тому дупгі цих людей засуджені на пекельні муки. Є там і граф Уголіно, який не може пробачи­ти графові Роджеру його жорстокості. У восьмому колі пекла страждає Одіссей. В останньому, дев’ятому, колі знаходяться ті, кого Дайте особливо ненавидів — зрадники. У центрі Землі, найнижче від усіх, знаходиться Люцифер — ангел, який повстав проти Бога. Це він своїми крилами викликає холодний вітер, від якого заледеніло дев’яте коло. Він карає Іуду, який зрадив Христа, та вбивць Юлія Цезаря. У «Божественній комедії» Дайте Аліґ’єрі бере на себе сміливість вирішувати питання про гідних та негідних, грішників та праведних. Він роз­правляється зі своїми політичними ворогами, посилаючи їх до «Пекла», та зве­личує своїх друзів, розмішуючи їх у «Раю».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 737 | Теги: Пекло, Подорож, Божественною, дайте, комедією | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz