ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Поема «Сон» Т. Шевченка - нищівна суспільно-політична сатира на самодержавство

І. Страдницька доля Тараса Шевченка — доля багатостраждальної України (Шевченко — це символ чесності, незламності, самовідданої любові до Ба- тьківнщни і свяш;енної ненависті до її ворогів).

П. Суспільно-політична сатира на самодержавство в поемі «Сон».

1.     Жахливий контраст між чудовим пейзажем та вакханалією кріпосницт­ва (ліричний герой пролітає над Україною, Росією і бачить, як

Край неба палає, соловейко в темнім гаї сонце зустрічає.

А далі —

Латану свитину з каліки знімають,

А он розпинають

Вдову за подушне, а сина кують,

Сдиного сина, єдину дитину,

Сдину надію! в військо оддають).

2.     Картина Сибіру в поемі «Сон» (Сибір — місце заслання політичних воро­гів; Сибіром лякають помінщки кріпаків. Шевченко осуджує деспотію і прославляє героїв, які «тяжко караються» в неволі. Образ «катованого вольнодумця», сміливого борця за свободу).

3.     Столиця Російської імперії — Петербурґ (місто — зосередження царсь­кого самодержавства, ш;о гнобило народи. Очолював його «нечистий», тобто сатрап; прилітаючи над Петербурґом, оповідач бачив, як муштру­валися війська і золотом виблискували церкви, бачив тьму «панів пуза­тих» «в сріблі та златі», нажитому сльозами кріпаків).

4.     Самодержавна система не має права на існування (вона антилюдяна, всі російські царі були поневолювачами українського народу, його жорсто­кими визискувачами. Петра І Шевченко змалював як царя-деспота, «ката» українського народу, «людоїда», «лукавого», ш;о будував свою столицю на кістках і крові козаків).

Ш. Чого вчать нас твори Тараса Шевченка? (Цінувати волю, свободу, боротися з будь-якими проявами зла і насильства).Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 784 | Теги: сатира, Самодержавство, Шевченка, нищівна, поема, суспільно-політична | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz