I. Тематика «Божественної комедії». (У своєму творі Дайте розповідає про Чистилище, Пекло та Рай, до яких людина потрапляє після смерті. Зображене у творі має символічний та повчальний зміст. Чи не найяскравішою частиною твору є кола Пекла, у яких мучаться люди, що грішили за життя. Дайте таким чином засуджує головні людські недоліки та вади.)
II. Покарання грішників у колах пекла.
1. Люди, що жили до християнства. (У перші кола Пекла Дайте помістив людей, що жили ще до християнства. Автор розуміє, що їхнє життя не відповідало християнській моралі не через їхні моральні вади, а просто через історичні обставини. Отже, Дайте, наприклад, визнає талановитість та велич античних письменників, хоч вони й не були християнами.)
2. Ті, що чинили перелюб. (Грішники, які за життя не стримували своїх пристрастей, згідно з Дайте, кружляють у вічному вихорі. Таким чином Дайте наголошує на християнських чеснотах — стриманість та цнотливість.)
3. Інші грішники. (У своїй комедії Дайте зображує заздрісних із зашитими очима, неправдивих пророків — із повернутою назад головою. Крадії потерпають від змій.)
4. Найбільші грішники. (Найстрашнішими гріхами Дайте вважає зраду та підлість. Вражає читача історія Уголіно, який гризе череп архієпископа Руджері. За життя Уголіно вчинив зраду і через те Руджері захопив у полон самого Уголіно, його дітей та онуків, усі вони померли від голоду, замкнені у фортеці.)
III. Значення «Божественної комедії». (Своїм твором Дайте утверджує християнську та загальнолюдську мораль, наголошує на тому, що будь-який гріх так чи інакше буде покараний, навчає читачів жити правильним життям, поводитися справедливо, бути чесними, сильними та стриманими.)
Похожие сочинения
|