ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Проблема добра і зла в трагедії Вільяма Шекспіра ссГамлет»

Так созданмир, что живо,

То умрет.

В основу трагедії «Гамлет», створеної Шекспіром 1600 року, покладено дав­ні сказання про принца, який удає з себе божевільного, ш;об приховати свій план помсти за вбивство батька. Але якш;о в легенді головною темою була родова помста, то у Шекспіра Гамлет почав нове життя.

У центрі трагедії проблема добра і зла, проблема вибору.

Гамлет з’являється на сцені, і глядач одразу розуміє, ш;о принц не схожий на людей, які його оточують. Він одягнений в чорне, погляд його похмурий, брови зсунуті. «Знову обличчя вкрите хмарами?» — із лагідним докором гово­рить йому мати. Чому Гамлет похмурий?

Він вперше зіткнувся зі злом.

Яким було його життя до цього? Він схилявся перед доблестями короля- батька, дуже любив прекрасну і лагідну матір, любив і вірив у людей так, як може любити і вірити сильний і чистий юнак. Він навчався у Віттенберзькому університеті, центрі середньовічної вченості, намагаючись проникнути в таєм­ниці природи і людської душі. Він приєднувався до мрій і суперечок людей, які вірили в могутність людського розуму, в красу людських почуттів. Світ навко­ло здавався добрим і прекрасним.

Але помер батько, мати вийшла заміж за його брата Клавдія, хоча ш;е «цілі черевики, в яких труну батька супроводжувала». Навколо панують веселош;і, у замку бенкети. Де ж кохання і вірність?

Разрушена бьілая гармония в душе:

Каким ничтожньїм, плоским и тупьім Мне кажется весь свет в своих стремленьях.

О мерзость!

Від нього чекають, ш;о він повернеться до університету і забуде про все. Але Гамлет не може так вчинити. Зустріч із Привидом змінює його життя. Гамлет дізнається, ш;о батько був жорстоко убитий братом-злодієм, який сьогодні за­хопив його трон. Тінь батька благає про помсту.

Тепер для Гамлета немає вороття до минулого життя. Юнак розуміє, ш;о оточений злом. Він уже не той, ким був учора, коли хотів піти у тихий світ науки, повернутися до університету.

І замок Бльсінор перетворюється на поле бою. Принц не може виступити від­крито. Як викрити зло, яке торжествує? Хто повірить Гамлету і стане поряд із ним? У нього є товариш — бідний студент Гораціо і невеличка купка вірних і чесних людей. А в руках супротивника — влада, могутність, королівський титул.

Убивця і зрадник, «блазень на троні», Клавдій носить маску доброзичливо­сті і доброти. Як зірвати з нього цю маску? Як залишитися неушкодженим? І Гамлет також одягає на себе маску: він удає з себе божевільного. Все болючіше йому бачити, ш;о ті, в кого він вірив, знаходяться у ворожому таборі. Зрадни­ками виявляються і шкільні товариші принца — Гільдернстерн і Розенкранц. Від цього Гамлету ш;е болючіше.

Дедалі похмурішим стає його погляд на життя. Йому здасться, ш;о весь світ — тюрма. Він прагне помститися, але для нього помста — не просто вбивство, його хвилюють долі віку, сенс життя. Головне питання: бути чи не бути? Бути — для нього означає думати, вірити в людину, діяти у згоді зі своїми переконаннями і вірою, отже бути на боці добра. Не бути — це померти. Але останню можливість Гамлет відкидає.

Гамлет прагне не стільки смерті свого ворога, скільки його викриття. Але він — людина свого часу і зобов’язаний виконувати свої обов’язки, отже по­мститися. Все це призводить до внутрішнього конфлікту із самим собою.

Гамлет вирішує викрити короля за допомогою театрального дійства, режи­сером якого є сам. Трагічність ситуації ускладнюється ш;е й тим, ш;о Гамлет стає ненавмисним убивцею Полонія, через нього божеволіє і гине Офелія, по країні повзуть чутки, народ хвилюється.

Настає момент сутички Гамлета і Лаерта, який хоче помститися за смерть бать­ка. Але і тут між ними величезна різниця. Лаерт іде до виконання обов’язків честі нечесним шляхом — він буде битися із Гамлетом отруєною рапірою. А Гамлет про­тягує руку і просить у Лаерта вибачення за ненавмисно заподіяне зло. Він і зараз не може підозрювати товариша у зраді. Для нього — мета не виправдовує засобів.

І зло немов захопило місце дії: гине Гамлет, Лаерт, отруєна королева, зако­лено Клавдія. Постраждали обидві сторони.

Але перемога все-таки на боці Гамлета, на боці сил справедливості, тому ш;о здійснено не просто криваву помсту, а викрито зло і знайдено справедливість.

Юнак утримує Гораціо від бажання померти разом із ним. Приймаючи отруту, він просить товариша розповісти світу про його життя, він думає про наш;адків і долю свого королівства.

Розв’язка трагедії звернена у майбутнє. Може бути, ш;о ті, хто прийде на зміну загиблим, будуть жити по-іншому. І, може, їм допоможе повість про трагічну долю данського принца, який став на боротьбу за спаплюжену правду.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 807 | Теги: Вільяма, проблема, трагедії, ссГамлет, Шекспіра, добра | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz