ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Роль Мефістофеля у пошуках сенсу буття Фаустом (за трагедією Йоганна Ґете «Фауст»)

І. Йоганн Вольфґанґ Ґете — мислитель і вчений, основоположник німецької літератури (відображав найважливіші тенденції і протиріччя епохи).

П. Трагедія «Фауст» — підсумковий філософський твір (сенс життя — у діян­нях в ім’я людини).

1.     Сенс людського буття (суперечка Бога з Мефістофелем про гідність люди­ни, яка закінчується згодою Господа на експеримент з доктором Фаустом).

2.      Оптимістичний погляд Бога (заснований на вірі в людський розум, твор­чі сили, а Мефістофель потрібний, ш;об не давати людям заспокоювати­ся і задовольнятися малим:

Людина не всякчас діяльності радіє.

Понад усе кохає Супокій;

Потрібен їй супутник ворушкий.

Щоб бісом грав і збуджував до дій).

3.      Випробування Фауста (подолати різноманітні спокуси, ш;об знайти себе, усвідомити власну велич і покликання, віддати душу Мефістофелю в тому разі, коли перестане шукати, задовольниться тим, ш;о має).

4.      Ставлення Мефістофеля до людей та до свого життя («Я так люблю живих людей. Як любить кіт живих мишей» — живе без ілюзій, без надій і без віри).

5.      Тягар провини Фауста за загублене життя коханої та виш;ий сенс буття (спокуси реального житття, молодість, кохання не змогли дати йому відчуття безмежного ш;астя. На схилі літ винщй сенс буття він бачить у служінні людям, у вічному потязі до знання, у пошуках досконалості).

6.      Вічна суперечка Фауста і Мефістофеля (суперечка добра і зла).

Ш. Головний висновок трагедії «Фауст» (тільки в праці і вічному пошуку мож­ливий розвиток і вдосконалення людини).Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 855 | Теги: Мефістофеля, пошуках, Фауст, роль, трагедією, сенсу, Фаустом, Ґете, Буття, Йоганна | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz