ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Шевченкові думки переживуть віки

Наша дума, наша пісня Не вмре, не загине...

Т. Г. Шевченко. «До Основ'яненка»

Тарас Григорович Шевченко — український народний поет. Він відомий та­кож як письменник і живописець XIX століття. У своїх творах він змальовує життя українського народу під владою російського царизму, закликає до боро­тьби з поневоленням, за національну незалежність.

Чому ж твори Шевченка залишаються сучасними і до нашого часу, адже ж у них розповідається про події, які давно минули?

Хоч зараз ці події стали історією (кріпосництво скасовано, царя скинуто, Украї­на вже незалежна держава) і, здається, проблеми, ш;о хвилювали Шевченка, теж залишились десь у минулих сторіччях, мені здаетгься, ш;о сьогодні в Україні відбува­ються події, якоюсь мірою схожі з подіями шевченкового часу, і виникають схожі проблеми. Згадаймо свавілля начальства, свавілля влади. У більшої частини наро­ду, як і в часи Шевченка, немає коштів задля гідного існування, а невелика кіль­кість людей, десь до 10 %, веде розкішне життя, мов «пани». На вулицях з’явилось багато дітей і дорослих, ш;о жебракують. Такі діти не мають родинного догляду, не навчаються в школі, невідомо де ночують і ш;о їдять. Але ж це Шевченко мріяв про заможне життя кожної української родини, про вільну країну з вільним народом. Шевченко навіть створив образ ідеальної України в поемі «Сон», де

...вся країна Повита красою.

Зеленіє, вмивається Дрібною росою.

Споконвіку вмивається.

Сонце зострічає...

І нема тому почину,

І краю немає!

Кожен з нас і сьогодні мріє про те, ш;о наша країна буде такою ж красивою і іцасливою. Український народ вже здобув волю і незалежність і зможе забез­печити гідне і ш;асливе життя своїм дітям.

До того ж завдяки творам Шевченка ми маємо змогу познайомитися з багать­ма історичними подіями, зокрема з визвольною боротьбою українського наро­ду. Такі твори як «Гайдамаки», «Сретик», «Гамалія» відтворюють у художній формі героїчне минуле нашого народу і їх можна назвати історичними твора­ми. Відомо, ш;о без знання минулого не можна будувати майбутнє.

С іце одна важлива обставина, завдяки якій твори Шевченка читають, кла­дуть на музику, ставлять на сцені. Це співуча мелодійність, неповторність, краса і велич української мови. Вірші Шевченка — це втілення великих мож­ливостей українського слова, української літературної мови.

Доки існуватиме український народ, доки звучатиме українська мова, доти народ буде читати і вчити вірші Шевченка.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 686 | Теги: Шевченкові, думки, переживуть, віки | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz