ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Що таке вихованість? (твір на морально-етичну тему)

Спочатку звернемось до тлумачного словника. «Вихованість — це вміння поводитись». Що ж означає вміння поводитись у колективі? Бути вихованою людиною — це і вміння вітатись, і підтримувати в товаристві розмову, і правиль­но їсти, одягатись, і вміння поводитись у громадських місцях.

Та неправильно мислять ті, хто вважає, що вихованість зводиться лише до гарних манер. Коли говоримо «вихована людина», ми маємо на увазі щось більш глибоке в людині, і передусім внутрішню інтеліґентність. А це означає бути уважними до інших, тактовними, скромними.

Бути ввічливою, вихованою, витриманою людиною не так-то легко. Тут потрібні і самодисципліна, і готовність іноді поступитися власними вигодами, звичками і, найголовніше, почуття поваги до інших людей, до колективу, від­повідальність за свої вчинки перед суспільством.

Міркуйте самі: поснідавши десь на лісовій галявині, найлегше, звичайно, «забути» там залишки їжі, папір. Більше клопоту — зібрати все це і закопати чи взяти з собою, щоб потім викинути в ящик для сміття.

Поступитися місцем у переповненому автобусі літній людині — це значить самому відчути помітну незручність. Та без вагань це зробить кожна вихована людина. Бона ж не дозволить собі увімкнути транзистор під вікнами житлово­го будинку. Бона знає: ми живемо у вік, коли навколо і так гамірно, як же не оберігати спокій і тишу?

Бихованість — це не тільки ввічливість і привітність. Це й людяність. Це — бути серед людей Людиною. Для цього, насамперед, потрібно мати такі внутрішні якості, як щирість, доброта. Несподіваний життєвий конфлікт ви­хована людина розв’яже швидше з гумором, ніж з досадою.

Зовнішня культура, поведінка людини не відділені глухою стіною від її внут­рішнього, духовного світу. Слухання музики, споглядання творів мистецтва, читан­ня книг — все це збагачує духовний світ людини, а значить, і сприяє вихованню.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 960 | Теги: Твір, вихованість, таке, морально-етичну, тему | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz