ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Відгук на спектакль за п’єсою І. Котляревського ссНаталка Полтавка»

Як би не склалось твоє життя, зумій прожити його чесно. Може й горе трапитись на твоєму шляху, але якщо ти настирливий у досягненні своєї мети, то зможеш подолати перешкоди.

Такі слова спали мені на думку, коли я дивилась спектакль за п’єсою І. Котляревського «Наталка Полтавка». Зі сцени линули слова задушевної пісні

Ой я дівчина Полтавка,

А зовуть мене Наталка...

Яка знайома мелодія і який прекрасний образ простої селянської дівчини, що схвилював мене до глибини душі.

Наталка... Мені дуже подобається ця полтавська дівчина. Чесна, скромна, вона палко покохала Петра і чекає його, хоч як важко їй доводиться у житті. Вона здібна, роботяща:

Не багата я і проста, но чесного роду.

Не стиджуся прясти, шити і носити воду.

Ця чудова самохарактеристика знайомить нас з образом головної героїні. Для Наталки — «безпомощної сироти» — найбільшим багатством є її «добре ім’я», ш;о свідчить про скромність, самоповагу.

Наталка — працьовита дівчина. Це видно не лише з її слів, ш;о вона не соромиться буденної праці, а й з того, ш;о вперше Наталка виступає перед гля­дачем саме в праці — вона вийшла не гуляти, а з коромислом і відрами, ш;об принести з річки води. Праця для неї звична, не обтяжлива. Ніде ми не бачимо Наталку білоручкою, неробою. Але найкраш;е про її душевну красу можна ска­зати словами виборного: «Золото — не дівка! Окрім того, ш;о красива, розумна, моторна і до всякого діла дотепна — яке в неї добре серце, як вона поважає матір свою, шанує всіх старших себе, яка трудяш;а, яка рукодільниця, себе і матір свою на світі держить».

А згодом у розмові з матір’ю і Наталкою виборний доповнить цю характе­ристику: «Об розумі і добрім серці Наталки нічого й говорити: всі матері примі­ром ставлять її своїм дочкам».

Розум і кмітливість Наталки найбільш виявляються в її розмові з возним. Які влучні і дотепні відповіді дає вона, проста селянська дівчина, цьому освіче­ному хвальковитому чиновнику: «Знайся кінь з конем, а віл з волом».

А як Наталка любить свою матір, ш;о є для неї найдорожчою, найкраш;ою у світі. Вона погоджується на все, навіть обіцяє вийти заміж за осоружного воз­ного, аби заспокоїти стару неньку, ш;об не бачити її гірких сліз.

Не проходять повз нашу увагу тяжкі переживання самої Наталки. Весь біль своєї душі вона виливає в пісні «Чого вода каламутна», яку співає тоді, коли згодилась подати рушники нелюбові. Хоча вона подала рушники возно­му, але Наталка продовжує вірно кохати Петра, чекає його, адже тільки він може стати їй справжнім другом на все життя. Зустрівшись з коханим, Натал­ка сміливо виступає проти тогочасних звичаїв, діє рішуче і назавжди залиша­ється з Петром.

Я захоплююсь її наполегливістю у боротьбі за власне шдстя. В образі Наталки І. Котляревський показав, ш;о за моральними якостями Наталка значно виш;а за інших.

Я глибоко зрозуміла душевний світ Наталки. Вона увійшла в моє життя, залишила глибокий слід у моєму серці, я разом з нею зносила горе, раділа її ш;астю. Ніжна душа, палке серце і великий розум у цієї дівчини. її образ чарує і захоплює нас своєю правдивістю, красою, добрим характером, глиби­ною почуттів, людяною поведінкою, душевним благородством, моральною чистотою і своєю нев’янучою, вічною молодістю. Вона воістину втілення яскравого українського національного характеру.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 1101 | Теги: спектакль, ссНаталка, Відгук, п’єсою, Котляревського, Полтавка | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz