ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Викриття суспільних недоліків у байках Григорія Сковороди

Уся творчість видатного українського філософа Григорія Савича Сковороди сповнена роздумів про сенс життя, істинне щастя, яке можливе тільки в гармо­нійному суспільстві, де немає експлуатації людини людиною, де панує злагода і спокій. Його глибоко обурювали несправедливі порядки в тогочасному світі, він страждав від кричущих суспільних суперечностей, прагнув змінити стано­вище, коли багаті дармоїди живуть за рахунок виснажливої праці мільйонів голодних і знедолених трудівників.

Сковорода неодноразово доводив, що жадоба до наживи, гонитва за багатст­вом, примарними радощами — це джерело всіх зол на землі.

Своє презирство до світу несправедливості, брехні та свавілля він висловлював у багатьох творах, зокрема «Баснях Харьковских». У цих байках автор підносить високі моральні якості людини: чесність, доброту, працьовитість, скромність, осу­джуючи прагнення до багатства, чинів, високих титулів, зарозумілість, чванство.

Так, у байці «Голова і Тулуб» Тулуб вихваляється перед Головою дорогим одягом, докоряючи їй, що вона не має і десятої частки того багатства, яке має він. На що Голова відповідає, що вона йому не заздрить, бо його розум знаходиться в череві.

У байці «Олениця і Кабан» Олениця назвала Кабана паном Кабаном. Кабан обурюється, бо він тепер підвищений у Барани, і рід його походить від найніля- хетніших Баранів. Олениця, з іронією вибачаючись, зазначає, що вона судить людей не по одягу та словах, а по справах. Хай би його хоч і Конем назвали, а суть Кабана залишилася такою, як і раніше, — він тільки шкоди завдає: риє землю, ламає тини.

У байці «Зозуля та Дрізд» автор засуджує гультяїв та нероб, які, занедбавши свою роботу, лише співають, п’ють та щять. Для доброї людини повсякденна робо­та — джерело радості. Тільки та людина нщслива, яка поєднала улюблене власне заняття із загальним. А як слушно і нині звучать слова Сократа, наведені в байці: «Дехто живе для того, щоб їсти й пити, а я п’ю й їм для того, щоб жити».

У байці «Бджола і Шершень» Сковорода викриває нероб, які народжені для задоволення своїх потреб і примх і живуть крадіжкою чужого. Протиставлена їм Бджола — це символ мудрих людей, які своєю працею приносять користь собі і суспільству.

Григорій Савич Сковорода, вболіваючи за свій народ, бажаючи йому кращо­го життя, намагався викоренити суспільні і людські вади, викриваючи їх у своїх творах.

Видатний мислитель мріяв створити кранщй світ, омріяну ним Горну Русь, у якій буде все нове: нові люди, нове творіння і нова слава.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 520 | Теги: Викриття, недоліків, Сковороди, байках, суспільних, Григорія | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz