ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Земля - наш спільний дім (твір на екологічну тему)

Прокиньтесь^ люди!

Опам^ятайтесь, люди!

Земля жива

кричить од болю!

Рятуйте Землю,

Планету. Зону.

Землі не буде, і нас не буде!

Сьогодні ЦІ тривожні рядки звучать для кожного з нас як сполох, як заклик, як наказ і нинішнім поколінням, і майбутнім, і всьому людству. Поняття Земля для всіх нас нерозривно пов’язане з її природою. Туманний ранок і осінній день, гречане поле і літній степ, солов’їний гай і вишневий садок, озера і океани, пустелі і джунґлі — усе це зливається в єдиний образ Землі — наш спільний дім.

Ми багато і часто говоримо про красу довкілля. Нас справді вражають своєю безмежністю й величчю неозорі простори Землі, гори, ш;о ніби вросли у блакить неба, казкові ліси. Все це сприймається нами як належне: як повітря, як сон­це. Ми навіть не припускаємо думки, ш;о раптом все це може зникнути, стати отруєним для всього живого... Якась страшна помилка, недогляд — і все зник­не! Але мова йде не тільки про грізні катастрофи на зразок Чорнобиля, а й про варварське ставлення нас самих до багатства землі. Людина на земній кулі вже зниш;ила 270 видів диких тварин. Серйозно постраждав і рослинний світ. Шма­тують тіло Землі і міжусобиці, братовбивчі війни, терористичні акти.

«За горами гори хмарою повиті, засіяні горем, кровію политі», — як акту­ально, на жаль, звучать сьогодні рядки Т. Г. Шевченка з поеми «Кавказ». Юго­славія, США, Чечня... Скільки горя! А в ім’я чого? 26 квітня 1986 року сумом і гіркотою пролунали страшні дзвони Чорнобиля, страшне лихо XX століття. А винні ми самі. Бо це наша безвідповідальність, кар’єризм, варварське став­лення до себе і своїх обов’язків, до Землі і її природи. Не менше зла несуть і браконьєри, люди легкої наживи, наше безкультур’я. ІЦо ми залишаємо після себе, побувавши на відпочинку. І, на мою думку, для того, ш;об запобігти ін­шим трагедіям, треба, перш за все, любити свою Землю — всю планету.

То пам’ятаймо ж, ш;о Земля — це неоціненний дар, наш спільний дім, і бе­регти її — наш свяш;енний обов’язок, бо

Землі не буде, і нас не буде!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 1048 | Теги: тему, екологічну, Спільний, земля, Твір | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz