ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 10
Гостей: 10
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Значення пісні в п’єсі І. Котляревського «Наталка Полтавка»

I.      Українці — співучий народ (в піснях знаходять вияв мрії, прагнення, спо­дівання народу; пісні в п’єсі створені на основі народних — задушевних, урочистих, веселих, серйозних).

II.     Пісня — засіб відображення характерів героїв, їх почуттів.

1. «Ой я дівчина Полтавка», «Видно шляхи полтавськії» тощо (небагата, працьовита, проста, чесного роду дівчина з добрим серцем, за нею впа­дають хлопці, а вона кохає тільки Петра); «Віють вітри», «Ой мати, мати!» (щирість почуттів, рішучість у боротьбі за своє щастя); «Чого вода каламутна» (переживання, горе, туга за нездійсненним дівочим щастям).

Подпись: 2.
3.
«Сонце низенько» (зізнання Петра у нщрому і вірному коханні до Наталки). «Ворскло річка невеличка», «Гомін, гомін по діброві» (про славних пра- дідів-козаків, що боронили землю від ворогів, співає з гордістю Микола; про безкорисливий характер Миколи).

Подпись: 4.«Всякому городу нрав і права» — дзеркало характеру возного (який ви­правдовує свої ганебні, нечесні вчинки словами пісні: «Хто ж єсть на світі, щоб був без гріха?»; його любов до Наталки можна зрозуміти, почувши від нього пісню «От юних літ не знал я любові»).

Ш. Популярність і невмирунцсть п’єси (завдяки не тільки сюжетові про кохан­ня і чудовій мові, але й пісням: композитор М. Лисенко створив чарівну оперу з мелодійними українськими піснями, в них відбились краса, ніж­ність, відданість, мужність, мудрість народу).Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 700 | Теги: пісні, Полтавка, Котляревського, п’єсі, Значення, Наталка | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz