ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Зображення життя і побуту українського селянства у повісті Г. Ф. Квітки-Основ’яненка ««Маруся»

Прагнучи оспівати кранц духовні якості українського народу, Г. Ф. Квітка- Основ’яненко у повісті «Маруся» створив яскраву картину життя, побуту, зви­чаїв, взаємин душевно багатих простих людей, яких письменник-гуманіст сві­домо ідеалізує. Квітка-Основ’яненко вперше в українській прозі показав людину праці, відтворив трудове життя хліборобів.

Зразком для наслідування є Марусин батько Наум Дрот, який, хоч і був кріпаком, завдяки своїй набожності та чесній праці здобув ш;астя, задоволення від своєї праці та достаток у господарстві.

Такими ж привабливими рисами наділені й інші герої повісті. Маруся, дочка Наума Дрота, викликає симпатію своєю зовнішньою красою, яку письменник змальовує у дусі народнопісенної творчості: «Висока, прямісінь­ка, ... чорнявенька, очиці як тернові ягідки, бровоньки, як на шнурочку...» Автор докладно описує святкове вбрання Марусі, традиційне для заможних українських дівчат: кілька разків намиста, червона юпка, біленька тонка сорочка з вишитими червоними нитками пишними рукавами... Маруся — справжня красуня. Так само прекрасний і духовний світ дівчини. Вона тиха, смирна, покірна, набожна. А головне — роботяш;а. В усьому допомагає ба­тькам, які обходяться без наймички, мати за нею сидить склавши руки.

До пари Марусі її коханий Василь. Ідеальній зовнішності парубка відпові­дає така сама вдача: чесний, скромний, добрий, ш;ирий у почуттях, працьови­тий. Покохавши Марусю, Василь здатний зробити все для здобуття ш;астя з коханою. Він наймається до купця, ш;об тяжкою працею заробити на «найом- ш;ика», який би пішов замість нього в солдати.

Квітка-Основ’яненко — глибокий знавець народного життя, показав, ш;о на перешкоді до ш;астя двох закоханих стоїть реальний життєвий конфлікт того часу — загроза страшної миколаївської солдатчини: важка двадцятип’ятирічна солдатська служба для хлопця і злиденна доля жінки-солдатки для дівчини.

Історія чистого й вірного кохання Марусі та Василя закінчилася трагічно. Маруся, страждаючи від розлуки з коханим, до того ж застудилася і, тяжко захворівши, померла. Василь, повернувшись із заробітків і не заставши коха­ної живою, йде в монастир і там невдовзі помирає з горя.

Хоч автор ідеалізує життя і взаємини селян у творі, проте викривається в ньому й сувора правда про соціальне лихо тих часів — солдатчину, беззахис­ність сироти.

Повість «Маруся» була першою в українській прозі спробою реалістично змалювати тодішнє селянське життя. І авторові ця спроба повною мірою вда­лася. Читачі познайомилися не тільки з названими героями, а й з героєм ін­шим — Україною, з її поетичною природою, з її поетичним життям простого народу, з її поетичними звичаями.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (20 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 730 | Теги: селянства, Маруся, Квітки-Основ’яненка, Зображення, життя, українського, повісті, побуту | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz