ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 18
Гостей: 18
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Стародавня Україна за віршованими оповіданнями 0. Олеся «Княжа Україна»

У своїх віршованих переказах історії стародавньої України поет Олександр Олесь торкнувся дуже цікавої історії народів, які раніше жили на київських зем­лях. У частині, яку названо «Наші предки — слов’яни» поет описав поля й ліси, річки, де жили кревні родичі своїми племенами. Керував кожним плем’ям най­старіший і наймудріший з усіх, який і карав, і милував своєю владою, але це була влада мудрості і старшинства. Князі тоді не були головними у племені, а тільки водили воїнів у походи.

Олесь описує обряди слов’ян, пов’язані із похованням загиблих у бою воїнів: що кладуть у поховання, які пожертви віддають богам. Дуже поетично змальовано купальську ніч — її веселе багаття, пошуки цвіту папороті, танці, слухання прові­щання богів. Олесеві вірші населені русалками, лісовиками — поетичними істо­тами українських міфів.

Мені особливо подобається опис танку русалок — в уяві постає яскравий об­раз минувшини. «І здається, щойно бігли тут русалки польові і розсипали зі смі-

ХОМ самоцвіти по траві...» Коли читала ці рядки, згадала село, де була у бабусі влітку, річку із прозорою водою, зелений ліс і садочок, і бабусині казки про руса­лок, які забирають із собою у воду тих, хто наважився купатися у темряві, яскраве купальське вогнище, віночки зі свічками, пущені за водою... І заквітчані василь­ками, маками, ромашками, дзвіночками зелені луки — за словами Олеся, «само­цвіти по траві». Тоді я почувала себе також русалкою, разом з іншими я зробила собі віночок із диких трав і пустила його річкою...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 161 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz