ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Едність народу - міцність держави (за творами 0. Олеся та А. Лотоцького)

«Один у полі не воїн», — каже народне прислів’я. Та й один пальчик на руці нічого не спроможний зробити. Тільки п’ять пальців разом роблять руку сильною. От і споконвічний закон нашого народу — єдність. Козацька республіка на Запо­рожжі існувала тільки завдяки єдності. Про єдність розповідають і твори україн­ських письменників.

У творі «Ярослав Мудрий» Олександр Олесь розповів нам про одного з найве- личніших правителів стародавньої України. Князь Ярослав Мудрий славний тим, що за його правління Україна стала багата, заможна, до неї їхали іноземні посли із дарами. Перед смертю Ярослав заповів своїм нащадкам, що треба їм тримати­ся разом, не сваритися, тоді їм ніякі вороги не страшні. Він казав: «Не сваріться, жийте в згоді: тільки мир збере усе, а незгода, наче вітер, все по полю рознесе...» Ярослав вбачав у розбраті загрозу руйнації Київського князівства: «Як не будете всі разом йти до спільної мети, ви, державу зруйнувавши, подастеся у світи. Ви розгубите ту землю, що придбали вам батьки, і тинятиметесь всюди, як вигнан­ці й жебраки».

Однак нащадки Ярославові не виконали дідівського наказу. Вони «недовго пам’ятали мудрий заповіт...», — каже автор. І осміяли Ярослава на весь світ — розпалося його князівство.

У творі А. Лотоцького «Михайло-семиліток» маленький князевич Михайлик є душею народу. І поки він удома — нащадок київського престолу — стоять непохит­но київські мури, не взяти їх найсильнішим ворогам. Та ось надумалося печенігам зрушити єдність київську, зруйнувати КИЇВСЬКІ стіни, і вони винайняли ворожби­тів, які посіяли незгоду у душі захисників міста. Стали городяни слухати тих, хто нашіптував: «Віддайте князенка — і спасеться ціле місто». Вмовили старшого сина князя Володимира, Лихослава, який хотів посісти чільне місце в державі й у бать­ківськім серці. І постановили віддати семилітка у заклад печенігам. Тоді в останній раз Михайло-семиліток визволив Київ від ворогів і пішов з нього назавжди.

Ось такі в нас легенди. Згода, єдність — це велика сила, тому й слава і пошана тому, хто об’єднує народ круг себе задля величних справ.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 225 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz