ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 47
Гостей: 47
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Козацька давнина у творі Оксани Сенатович «Малий Віз»

У чудовому і поетичному творі Оксани Сенатович «Малий Віз» ми зустрічає­мося із малим Дмитриком, якому наснився дивний сон. Такий сон може насни­тися тільки тому, хто довго дивився на велике зоряне небо, де серед сузір’їв сві­тить Малий Віз. Дмитрикові наснилося, ніби він там, серед зірок, летить просто до козаків, про яких це сузір’я і нагадує.

Козаки сидять біля куреня, варять кашу, підтримують вогнище. Дмитрикові — десять років, а козакам — по триста десять. Отакі вони невмирущі! Вони навіть кулешем малого мандрівника, який літає по світах просто у ліжку, пригостили. У цій історії Дмитрик дуже хотів познайомитися із найзнаменитішим козаком — Іваном Сірком, що родом з Мерефи, недалеко від Харкова. Та козаки сказали, що він саме у Львові, на дев’ятому поверсі, на гостинах у письменника, який про Сірка книжку пише. А той письменник вирішує, чи називати човни, які під водою використовували козаки, підводними. Дмитрикові того човна козаки показали: він був подібний до великої жовтої черепашки і дуже важкий. Однак потім нака­зали Дмитрикові бігти до ліжка, бо його незабаром будитимуть. Отак хлопчик ді­знався іще про один козацький винахід — ракету, яка освітлювала ворожі позиції.

А потім Дмитрик потрапив у місто Підгайці й прийшов до книгарні. Він спи­тав книжку про Івана Сірка, та книжки ще не було. От і вирішив Дмитрик сам іти до Львова і шукати козацького ватажка Івана Сірка. Навіщо? Це ж зрозуміло: Дмитрик вважає себе справжнім козаком, а не якимось звичайнісіньким шука­чем пригод... Я думав-думав і вирішив, що Дмитрик таки справжній козак! Бо він багато знає про козака Сірка: це найвидатніший козацький ватажок, неперемож­ний, про нього навіть казали, що він зачарований, характерник. А характерник — то така людина, яка вміє чаклувати, перетворюватися на щось. Кажуть, і Сірко перетворювався на вовка. Тому його так боялися вороги.

Колись я також виросту і стану так само сильним і мужнім, як Сірко!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 134 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz