ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 11
Гостей: 11
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Добро і зло у казці братів Грімм «Пані Метелиця»

У чарівній казці братів Грімм «Пані Метелиця» йдеться про дівчинку, якою ма­чуха була дуже незадоволена і намагалася, щоб та робила якнайбільше важкої ро­боти, а свою рідну дочку берегла від неї. Та одного разу бідне дівчисько упустило в колодязь свій починок. Зла мачуха змусила дівчинку лізти до колодязя й діставати втоплене майно. От пасербиця і впала у той колодязь. Тільки впала вона не на дно, а опинилася посеред зелених лук. Оскільки вона була добра, то й допомогла хлібу, а потім яблуні, так само, як Марійка у російській казці «Гуси-лебеді». Як і Марійка, опинилася дівчинка у хатинці, а там — стара жінка, пані Метелиця, добра і ласкава, а не зла Баба Яга. Запропонувала та жінка служити в неї, вибивати її пухові ковдри і подушки. І поки дівчинка вибивала їх, надворі йшов сніг. Працювала дівчинка дуже добре — тому, коли скучила вона за домівкою, пані Метелиця винагородила її і відпустила. Побачила мачуха, яка багата повернулася з колодязя пасербиця, і сама свою дочку у колодязь кинула. А дочка її, лінива й груба, працювати не навчена, викликала гнів пані Метелиці, тож за це і отримала тільки смолу.

Ця німецька казка, яку переказали брати Грімм, дуже схожа на іншу, фран­цузьку, «Подарунки феї», її написав Шарль Перро. Мачухина дочка отримала в подарунок за грубощі тільки змій та жаб, а добра пасербиця — дорогоцінне камін­ня та квіти, які падали з її вуст при кожному слові.

У казках добро завжди сильніше за зло, добрий отримує нагороду, а злий і байдужий — погане ставлення і покарання. Казки навчають дітей, як треба по­водитися, що правильно, а що ні. І хоч сучасні дівчатка і хлопчики — не казкові персонажі, їм добре було б замислитися над поведінкою казкових персонажів, і своєю також... Адже в кожного з них завжди є вибір — на який бік стати, бути до­брим чи злим, чемним чи грубим, ніжним чи жорстоким, трудящим чи лінивим. Тож треба наслідувати той гарний приклад, про який розповідають казки, і, мож­ливо, тоді станеться Диво. Як у казці.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 183 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz