ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 31
Гостей: 31
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Чому я люблю казки Андерсена?

Ганс Крістіан Андерсен — данський письменник, який написав багато гарних казок. Я дуже їх люблю, у мене чимало книжок із яскравими і цікавими малюн­ками. Ось «Снігова королева». Скільки тут вигадок, як добре описано чарівний світ! Олені, які можуть говорити і які летять через снігові пустелі. Дівчинка- розбійниця, яка має бути злою, а виявляється доброю! Чарівний трояндовий кущ, яким милуються Кай і Герда! Стара жінка у капелюху із квітами у сонному садку! Санчата, які мчать просто по небу і дивують бідного хлопчика Кая. Якщо побачи­ти таке чудо — не знаю, хто б відмовився покататися!

Та я люблю ці казки не тільки за чарівні пригоди. По-перше, в них ідеться про доброту, людяність, повагу, дружбу і любов, про життя і смерть, про інші країни, про подвиги. І ще за те, що в казках Андерсена, як і в житті, не завжди все за­кінчується добре. От Русалонька заради свого кохання відмовляється від рідно­го моря, батьків, сестер і братів, і це завдає їй не тільки душевного, а й фізично­го болю. А принц кохає іншу дівчину і не здогадується про Русалоньку, яка його врятувала. Або ж казка про китайського імператора, який не міг відрізнити співу живого солов’я від співу холодної машини. Андерсен навчає цінувати живе, а не штучне, свободу, а не золоту клітку. Його живий соловей не може жити у неволі, співати, і це найголовніший висновок: для творчості і пісні потрібна свобода. Тоді пісня надихатиме на життя.

Відданість — мабуть, один із найголовніших мотивів Андерсена. Як наполе­гливо шукає Кая Герда! Як віддана своєму коханню Русалонька! А яка віддана своєму коханню паперова балерина, яка стрибнула у вогонь і згоріла разом із за­коханим у неї олов’яним солдатиком! А відданість Елізи, яка усе плела і плела для своїх братів-лебедів вбрання з кропиви, колола пальці, не промовила жодного слова навіть тоді, коли її хотіли спалити, наче відьму!

Андерсен навчає бачити не тільки гарну обкладинку, а й зміст. Ось Гидке ка­ченя, яке цькує увесь пташиний двір за те, що воно негарне. Отак у класі іно­ді шпиняють дівчаток і хлопчиків, які негарні або слабкі, доводять їх до сліз. Із часом усе змінюється, і вони робляться гарними і сильними, майже так само, як Гидке каченя перетворилося на гарного білого лебедя, і тоді усім стає дуже при­кро і навіть соромно. Або «Принцеса на горошині» — гарна казка про те, що не слід шукати щастя далеко від дому. Бо щастя може бути поруч, а ми його не ба­чимо, бо не сподіваємось, що поряд із нами може бути щось гарне, добре, гідне. Про те саме і казка «Нове вбрання короля», де шахраї обманюють короля і уда­ють, нібито тчуть гарну тканину. І ніхто не хоче визнати, що бачить голого коро­ля, бо тоді усі вважатимуть, що він дурень! Уміння бачити сутність і казати прав­ду — цього також навчає Андерсен.

Коли я думаю про цього видатного казкаря, то чомусь уявляю Андерсена у ролі його героя, старенького чоловічка із чарівною парасолькою, яку він розкри­ває над дітьми і розповідає їм нічні казки. А слухняні діти бачать тільки кольо­рові сни...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 220 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz