ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Добро і зло в літературній казці

На уроках літератури ми прочитали кілька гарних казок. Деякі з них я люблю з дитинства. Мама говорить, що казки навчають нас відрізняти добро і зло, робити правильні вчинки. І ще вірити у те, що добро завжди перемагає.

Не знаю, що знайшов цей хлопчисько Кай у Сніговій королеві? Так, вона гар­на і багата, обіцяла покатати на своїх санках, які літають, і завезла аж на Північ у свій палац. Ось він, перший урок: не кожному дорослому можна вірити, особли­во тим, від кого віє холодом. Бо це холод душі, ось і Снігова королева — холодна і зла. А от своїх рідних треба слухати, навіть тоді, коли вони суворі до тебе, адже вони бажають тобі лише добра. Зрозуміло, чому Кай не послухався Герди — вона тиха, скромна, своя, а Снігова королева — це щось нове, незнане. На початку каз­ки Кай — добрий, та йому в око потрапляє осколок від розбитого тролем дзеркала і він перестає відрізняти добро від зла. І не просто не відрізняє, а вважає зло до­бром. Отак і потрапляє у сніговий полон. А виручила Кая Герда, бо вона добра,
щира 1 так хотіла відшукати його, що не погодилася залишитися ні в чарівному саду, ні в принца з принцесою, ні в Маленької розбійниці. І знайшла-таки цьо­го дурника-Кая! І її казкова доброта розтопила його холодне серце, і осколок від тролсвого дзеркала випав з ока.

А у «Попелюшці» головна героїня — добра і беззахисна. Вона багато працює, а злі мачуха та її дочки тільки сукні приміряють та їздять по балах. І так знущаються з дів­чинки, що одного разу навіть висипали з мішка крупи і звеліли ті крупи розбирати. І на бал із собою не взяли. Попелюшка виявилася не тільки доброю, а й слухняною, бо інша дівчинка від того, як її образили, просто пішла б з дому. А Попелюшка усе зробила, чим заслужила повагу своєї тітоньки феї, яка була дуже доброю і влаштувала поїздку на бал. Усе скінчилося добре. Попелюшка вийшла заміж за принца.

Я думаю, що добрим бути краще, ніж злим. Коли комусь допоможеш — світ­лішають очі, на вустах з’являється усмішка. І це найголовніша винагорода, не обов’язково мають бути бал, сукні або дарунки.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 204 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz