ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Гірський пейзаж у творах Алкмана, Ґете і Лєрмонтова

«У горах моє серце, а сам я — внизу...» — написав колись англійський поет Роберт Берне. Почуття невимовного щастя і свободи, величі Всесвіту — ось що таке бути у горах! Коли піднімешся на саму верхівку, подивишся навколо — по­бачиш красу навколишнього світу. Ніби й невеличка гора Артема у Святогірську, а такий краєвид із неї відкривається — дух захоплює! Річка біля піднЬкжя — не­мов срібляста змійка, люди схожі на мурашок! Саме там розумієш, який ти малий!

«Сплять усі верховини гірські...», — написав колись давньогрецький поет Алк- ман, який загубився б у історії зовсім, якби не його вірші, написані винайденою ним алкмановою строфою. Він писав хорові пісні на честь богині Афродити, грець­ких героїв... Можна собі уявити, як на сцені прадавнього театру хор повторює алк- манові строфи: «Сплять усі верховини гірські...» Алкман відтворив тишу ночі у го­рах, чар нічних звуків. Спить земля, сплять звірі і рослини, з гір дме свіжий вітер...

Захоплений давньогрецькими поетами, німецький поет Й.-В. Ґете намагав­ся перекласти цей вірш німецькою. Однак сьогодні цей переклад — «Нічна пісня мандрівника» — сприймається як самоцінний твір. Про те, що у творі зображено ніч, немає жодного слова, однак у вірші створений образ мандрівника, який вто­мився від довгого шляху та ішов без відпочинку. Зіркове небо і ніч ніби створені для молитви.

На гірських вершинах

Спить сніг.

Вітерець в долинах

Затих.

Тиша без краю, без меж.

Змовкнув пташиний галас.

Почекай — зараз Ти заснеш теж.

Вірш М. Лєрмонтова відтворює атмосферу тихої темної ночі, високих гір і лагід­них долин... Гори, долини, дорога — усе це образ далекої мандрівки. Насамкінець з’являються тіні двох супутників, між якими йде стиха розмова про відпочинок.

Ген на верховини Темна ніч лягла;

Лагідні долини Вкрила свіжа мла;

Не курять дороги.

Листя не тремтить...

Зможеш від тривоги Скоро й ти спочить!

у вірші Лєрмонтова до образів засніжених гір, дороги, тиші і спокою додаєть­ся іще тривога, яку відчуває мандрівник. Це відчуття неспокою людини контрас­тує із картиною тихої природи: це тиша перед бурею! У Лєрмонтова це передчуття майбутніх змін, і в іншому творі — вірші «Парус» — така зміна відбудеться, герой протистоятиме тій бурі, мірятиметься силою із природою.

протягом століть відчуття однакового пейзажу змінювалося — від простого опису в Алкмана, через відчуття дороги, руху і спокою у Ґете до контрасту спо­кою і бурі, що насувається...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 169 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz