ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 45
Гостей: 45
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Порівняльна характеристика Тома Сойсра і Гекльберрі Фінна

I.      Том Сойєр і Гек Фіни — герої романів Марка Твена.

II.     Порівняльна характеристика Тома Сойєра і Гекльберрі Фінна.

1.     Портретна характеристика обох хлопчиків.

2.     Умови життя Тома і Гекльберрі. (Обидва — сироти, однак життям Тома опі­кується тітка Поллі, яка по-своєму любить племінника, хоча з-поміж двох хлопчиків, Тома і Сіда, виділяє слухняного, але підлого Сіда. Вона намага­ється виховувати Тома суворими методами, змушує його працювати, ходити до церкви та до школи. Гек живе сам і щодня має дбати про їжу та дах над головою, він більш самостійний та серйозний, ніж бешкетник Том.)

3.     Навчання Тома і Гека. (Том навчається у недільній школі, має зубрити тек­сти з Біблії. Крім того, вдома тітка Поллі контролює його поведінку і ви­магає вчиняти правильно, по-християнському. Гек ніде не навчається, йому обтяжливе будь-яке навчання. Тому справжньою школою для Гека стає жит-

 

тя, у якому Гека навчають люди, яких він зустрів, і обставини. Це навчання іноді зовсім небезпечне, та й навчитися на вулиці можна чого завгодно. На­приклад, життя навчило Гека палити, то ж перші радощі свободи для Хома виявилися свободою тютюнопаління, через що Томові стало дуже погано.) Пригоди як навчання. (Обидва хлопчики дуже цінують вільне життя, однак воно приносить небезпечні пригоди для обох і тільки Марк Твен щоразу рятує своїх героїв, у реальному житті хлопці за першої ж пригоди покалі­чилися б, або зовсім лишилися життя.)

Подпись: 5.Якості характерів Хома і Гека. (Обидва — веселі бешкетники, але Гек більш досвідчений у життєвих питаннях, він може вижити в будь-якій си­туації, а Хом ніколи не знає, куди приведуть його нові фантазії. Гек само­стійніший, ніж Том, не любить підкорятися, виконувати те, чого не хоче. Хом — домашня дитина, він намагається знайти компроміс зі світом до­рослих, влаштувати все так, щоб усім було добре. Яскраве підтвердження цьому — випадок із фарбуванням паркана.)

III.     Чому Хом і Гек — друзі? (Обидва хлопчики — з різних соціальних прошарків, тому тітка Поллі не дозволяє Томові товаришувати із Геком. Однак у них є дуже важливі для дружби спільні речі: однакова любов до волі та пригод, не- сприймання насильства та примусу, почуття справедливості, відданості.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (15 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 3164 | Рейтинг: 4.0 /3
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz