ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Маленький барабанщик (опис дятла)

Рано-вранці ми прийшли на шкільний двір, щоб зробити зарядку. Я й моя старша сестра Марина намагаємось не пропустити жодного ранку, щоб не прийти на фіззарядку у шкільному дворі. Ми беремо із собою скакалку, ракетки для бад­мінтону, розминаємось на гімнастичній драбині, робимо вправи на брусах. Нам подобається, що вранці там нікого немає, повітря свіже, ми слухаємо птахів, що сидять у кронах дерев.

На початку червня ми, як завжди, прийшли з Маринкою на шкільний двір. Ранок був сонячним, безвітряним, повітря було сповнене ароматом квіток ака­цій і липи. Ластівки снували у повітрі, голуби дріботіли по майданчику. І раптом у пташине різноголосся увірвався дріб: «тр-р-р-р». Та це ж дятел! Нам довго не вдавалося визначити, звідки ллється той звук. На високій тополі, уподобавши у верховітті сухий сук, дятел виконував свою «пісню». Він раптово то завмирав, то з неймовірною швидкістю стукотів по гучному сухому суку. Дятел, наче позуючи для нас, перелетів на нижню частину стовбура. Він стрибав з гілки на гілку, ви­бираючи зручніше місце. Нам вдалося роздивитися птаха.

За розміром він дещо крупніший від шпака. У нього прямий і міцний дзьоб- долото, цупкі кігтисті лапи. Забарвлення дятла доволі скромне: зверху чорне, з бі­лими цяточками на крилах і на поодиноких пір’ячках хвоста. На потилиці си­нювато-чорної голови ми побачили червону смужку. Вона така ж яскрава, як на нижній частині черевця, біля хвоста. Щічки, шийка, грудка і верхня частина че­ревця у дятла бруднувато-білого кольору.

Якби не дятли, розповіла мені Маринка, вороги дерев, усілякі там короїди, жили б собі привільно. Невтомні робітники, дятли добувають з-під кори і збирають з поверх­ні стовбурів й гілок комах, їхні личинки. Цікаво, що дупла, які видовбують дятли, згодом використовують інші лісові мешканці. До речі, ці дерева все одно гинуть.

Ось і на нашому шкільному дворі дятел виконував свою місію санітара зеле­них насаджень.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (23 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 755 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz