ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Турботлива матір (за картиною М. Пимоненка «Квочка»)

Прикрасою двору була квочка. На подвір’ї було багато живності: і гуси, і кач­ки, навіть кумедне поросятко і бичок. Але квочка виділялася своїм ошатним опе­ренням і лагідною вдачею. Кожен, хто її бачив, відзначав рудувате забарвлення пір’я на грудях, темно-коричневу голову, яскраво-червоний гребінь — заздрість багатьох півнів, а спина здавалася рожевою. Хвіст трошки розчепірений. Пір’ячко до пір’ячка, та таке густе! Поруч із квочкою інші птахи поводилися тихенько, на­віть горобці, які намагалися вкрасти трохи насіння, через здобич між собою ніко­ли не сварилися, якщо неподалік гуляла квочка.

Любили квочку й люди. Здавалося, вона стала гарнішою, коли у неї з’явилися ісурчата, від неї ніби йшло тепло, дихало добротою.

Курчата зовсім малі. їхнє світло-жовте оперення контрастує з пишним вбран­ням матері. Вони туляться до неї, знаючи, що вона захистить їх від будь-якого ворога. Мати суворо спостерігає за кожним зі своїй малечі. Доглядати за потом- ством квочці допомагає господарка. Вона винесла велику світлу миску, наповнену кормом. Мати з виводком наблизилася до миски. Вона не поспішає їсти, чекає, поки її діти скуштують частування. Але й вони не виказують жадібності, може, ситі, а може, залишили пригощання матері. Курчата відійшли від миски і наче відпочивають. Квочка присіла і приготувалася скуштувати корму, що принесла господарка.

Навколо птахів невеличкий безлад. Кленове листя на землі, невеличкі камінці, навіть пір’я, загублене, може, квочкою, може, кимось з її сородичів. Тонкі соло­минки на коричневій землі здаються золотим промінням сонечка. Вони гармону­ють з кольором пір’ячка курчат.

Від побаченого віє спокоєм.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (23 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 197 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz