ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Сміх крізь сльози у творі в. Симоненка «Цар Плаксій і Лоскотом»

На сьогоднішньому уроці ми розглянули твір-казку Василя Симоненка «Цар Плаксій і Лоскотон». У ній поет зобразив два погляди людей на світ — плаксивий та життєрадісний, оптимістичний.

Цар Плаксій уособлює у творі злі сили. Він живе дитячими сльозами, п’є їх. Заборонивши у своєму царстві сміятися, горе-правитель вводить на своїх землях неможливі умови для існування, у громаді панують настрої печалі, страху, триво­ги. Цар Плаксій зі своїми дітьми (чиї імена теж багато про що свідчать: Нудота, Плакота, Вай-Вай, Плаксун) та капітаном Макакою не дають жити нормальним життям не лише дітям, а й їхнім батькам. Ці персонажі — суцільне зло, проте у суспільстві вже з’являються сили, які прагнуть змінити владу у країні Сльозолий.

Єдиною людиною, котра відкрито виступила проти Плаксієвих примх, був доб­рий дядько Лоскотон. Він, нехтуючи можливою розправою, ходив селами і дару­вав дітям посмішки, веселив батьків. Дядько Лоскотон був єдиним віконечком, крізь яке пробивалося світло радості на країну-красу Сльозолий.

Для Плаксія Лоскотон був найзапеклішим ворогом, і, правду кажучи, цар- сльозопивця боявся веселого й завжди усміхненого дядька. Поганий правитель наказав своїм посіпакам зловити і кинути до в’язниці Лоскотона, що незабаром і сталося. Але добрі люди зрозуміли, що після цього все царство захлинеться сльо­зами дітей. Це дуже розізлило громаду, і народ визволив бранця. Потім Лоскотон помстився Плаксієві, примусивши його засміятися, вичавив з нього сміх крізь сльози.

Добро перемогло, а інакше й бути не могло, бо не місце у краса-країні Плак­сіям, Нудотам і Мавпам, не місце тут сльозам, кривді та горю. Хай завжди живе щастя, мир і краса, а у дітей якщо і будуть сльози, то лише сльози радості!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (23 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 197 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz