ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Славетне минуле України у творі Олександра Олеся «Княжа Україна»

Не сваріться, жийте е згоді: Тільки мир збере усе,

А незгода, наче вітер.

Все по полю рознесе.

Олександр Олесь

Люди кажуть, що нове — то добре забуте старе. Я вважаю, що так воно і є. Ко­рінь усіх наших проблем лежить ще у сивій давнині. Усе — і хороше, і погане, — кожна дрібничка закладалася у добу Київської Русі. Олександр Олесь спробував нам показати, як виникла Україна і чому довгий час ми не мали своєї держави.

Починає письменник розповідь з тих часів, коли наші пращури вірили у ба­гатьох богів. Перун, Стрибог, Дажбог, Волос — зі всіма жили українці у злагоді, боги любили наш народ за його доброту, чесність, працьовитість. Тоді на Укра­їні не було ані воєн, ані скривджених. Усі жили мирно. Однак напали і підступ­но поневолили слов’ян кочові хазари. Скрутно було людям: усі платили данину і були змушені коритися ворогові. Але нашим дідам-прадідам допомогли норвезькі воїни Аскольд і Дір. Вони звільнили Україну з-під гніту. З цих часів розпочався мир і добробут на наших землях. Змінювалися кнівські князі: Олег, Ігор, Ольга, Ярослав, але всі вони дбали про міцну державу. Ніхто з них не намагався ошукати свою країну. За цих правителів Київська Русь дужчала, люди багатішали. Безліч купців хотіли торгувати у Києві, усі поважали Україну. Проте не буває добра без лиха. Між князями-братами розпочалася війна за землі, за батьківські гроші. Це просто розірвало і знищило українську державу. Кожен князь приходив, грабував і йшов. Історія не зберігає імена таких хижих кровопивць. Вони нічогісінько не зробили для Батьківщини.

На мою думку, книга «Княжа Україна» Олександра Олеся дуже повчальна. З неї ми дізнаємося про славетні і не зовсім сторінки історії України. Знати їх важливо, щоб не ставати на ті ж самі граблі, щоб вберегтися від воєн між брата­ми, щоб зробити все задля добробуту нашої землі. Недаремно народна приказка говорить: «Хто старе споминає, того щастя не минає».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (23 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 474 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz