ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Сила народу в його душі (за оповіданням Антіна Лотоцького «Михайло-семиліток»)

Вивчаючи оповідання «Михайло-семиліток» Антіна Лотоцького, я дійшов вис­новку, що цей твір і сьогодні є цікавим і сучасним. У ньому автор уміло описує минуле, добу Київської Русі. Це були саме ті часи, коли від єдності народу, сили його духу залежало існування цілої держави.

Душу народу Антін Лотоцький описує через образ Михайла-семилітка — сина князя Володимира. Цей хлопчик має незрозумілу силу, він вселяє людям віру у власну могутність, надає запалу перемагати ворогів. Саме духу народу бояться печеніги. їм байдужі київські мури, бо нападники мають потужну зброю, їм не страшне руське військо, бо його вдесятеро менше. Кочовиків збиває з пантелику вміння людей триматися разом і боротися до останньої краплі крові з ворогами, здатність любити материнську землю навіть у найважчі для неї часи. А це і є не­переможний дух народний. Навіть тоді, коли зовсім нікого не залишиться серед живих, національний дух не дозволить нахабним завойовникам ступити на нашу рідну землю. Я вважаю, що якби кияни віддали Михайла, вони погубили б не тільки себе, а й цілу Україну, бо Київ — це столиця нашої Батьківщини, її душа і серце, яке живить силою та вірою всю країну.

Дух народу — це патріотизм людей. Це те, що ніколи не дозволить віддати рід­ну землю на поталу ворогові. Доки живий дух, доти жива нація.

На мою думку, Михайло-семиліток, хоча він іще маленький, є єдиним рятів­ником Києва від печенігів. Цей хлопчик — уособлення добра. Він слава і честь нашого народу, і горе нам, якщо колись віддамо на чужину свого останнього Ми­хайла-семилітка.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (23 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 136 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz