ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 49
Гостей: 49
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Образи братів і дядька Шпичака в оповіданні Е. Гуцала «Лось»

Сьогодні на уроці української літератури ми розглянули оповідання Євгена Гуцала «Лось». Твір, мені здається, дуже цікавий, а головне повчальний. Автор зобразив двох братів і їхнього дядька Шпичака, а разом з тим і їхнє ставлення до природи і життя взагалі.

Є. Гуцало показав людяність братів, вони рятують лося, витягаючи його з опо- лоніси. їхні серця сповнені поваги до цього величного звіра. Лось також дуже вдяч­ний рятівникам, хоча й не може цього сказати словами. Навіть він розуміє ціну життя. Тварина дивилась на дітей, як на рівних собі за силою, адже не кожен на­важиться і знайде в собі сили врятувати когось від смерті, тим більше такого вели­кого звіра. Брати знають, що це тварина із заповідника, і тому вони вважали своїм обов’язком допомогти їй, бо таких звірів люди мають захищати скрізь і завжди.

Зовсім інакше думає дядько Шпичак. Цей чоловік підступно, у нерівному по­єдинку застрелив лося. Вбивця хижо чекав, поки тварина знесилиться і не зможе втекти. Дядько — боягуз, він боїться навіть своїх племінників, пропонує їм роги вбитого лося за те, що вони нікому нічого не розкажуть. Шпичак лякається всіх. Він не може довести необхідність цього вбивства навіть собі. Зрозумівши, що він накоїв. Шпичак хоче, щоб лось підвівся, щоб це був сон. Тепер негідник боїться вже не лося, не своїх рідних племінників, тепер він охоплений страхом від кари за вбивство тварини із заповідника.

Дядько Шпичак — ляклива людина, жах переслідуватиме його все життя, це підступний і підлий мисливець. Він лукавіший за вовка, який бореться з лосем відкрито, він облудніший за крихкий лід, він страшніший за саму смерть, бо він криводушний.

Не знаю, як хто, а я засуджую подібні вчинки не тільки на полюванні, а й у житті. Мені б не хотілося зустрітися у майбутньому із такою людиною і отримати ножа у спину, але, на жаль, важко одразу визначити характер людини. Напевне, мають рацію, коли кажуть, що справжній друг пізнається в біді.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (23 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 1235 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz