ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Історія царівни з «Казки про мертву царівну та сімох богатирів» 0. С. Пушкіна

Чомусь таких історій у казках багато. Наприклад, така сама історія у Біло- сніжки.

Зла мачуха була у Попелюшки. Така ж сама пригода у казці про Пані Метели­цю і про нашого Морозка.

У казці О. Пушкіна розповідається, що цар поїхав на війну, а цариця сіла біля вікна його чекати. Через деякий час у неї народилася донька. Саме цього дня з походу повернувся цар. Цариця від хвилювання померла.

Залишилися вдівець із сиріткою самі. Мабуть, придворні казали, що не го­диться цареві сидіти самому на троні. Тому через рік він одружився знову.

Чомусь нова цариця не злюбила малу дівчинку. Навіть не звертала на неї ува­ги. Бо була дуже зайнята: щодня дивилась у чарівне люстерко. Аж поки воно їй не доповіло, що цариця — не найкраща у царстві. Виросла пасербиця, стала кра­сунею. За це зненавиділа нерідну доньку примхлива цариця і наказала Чернявці вбити суперницю.

Та царівна була на диво не тільки красива, а й розумна, і добра, і скромна, і працьовита. Таке буває, мабуть, тільки у казці. Тому всі любили сирітку і бажа­ли їй добра. І Чернявка не послухалася господині, а відпустила в лісі дівчинку на всі чотири вітри.

у лісі натрапила царівна на хатинісу. Собака Соколко впустив її до господи, а там був розгардіяш. І стала вона в хаті прибирати, посуд мити, піч топити, адже вона все вміла робити по господарству. І коли господарі повернулися, то не впіз­нали свого дому. Мабуть, вони були нечепурами, як усі хлопці.

І вони запросили її до себе в посестри. І все було добре, поки мачуха не поліз­ла знову до чарівного люстерка. А воно брехати не вміло і розповіло ій, де живе царівна.

І мачуха вирішила за допомогою отруєного яблучка вбити красуню. їй це май­же вдалося, та царівна не вмерла, а тільки міцно заснула. І її поклали у кришта­леву домовину в глибокій печері. Там її знайшов наречений і оживив. Усе скін­чилося добре. Царівна і королевич повернулися до царського палацу. Мачуха від такої прикрості померла. А молодята побралися.

І стали вони жити в мирі і злагоді: і молодята, і батько-цар, і Чернявка, і сім богатирів. Усі, крім мачухи. А не була б така хижа, і їй було б добре.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (23 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 447 | Рейтинг: 5.0 /1
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz