ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Герда розшукує свого друга (за казкою «Снігова Королева»)

Легко уявити, що відчувала Герда, коли бачила, як її ровесниця, маленька роз­бійниця, лоскоче по шиї північного оленя гострим ножем. Дівчинку любили пта­хи і звірі. Люди відповідали їй любов’ю. Герду завжди вирізняли доброта і мило­сердя, жалість, співчуття до інших.

Герда зростала серед квітів у маленькому будинку. У неї був друг Кай, якого вона вважала за рідного брата. І коли Кая викрала жорстока Снігова Королева і забрала з собою в Льодову Лапландію, Герда, не замислюючись, поспішила на допомогу. Вона зібралася в небезпечну дорогу, щоб розшукати Кая і звільнити його. Сили їй надають її найкращі якості: людяність, доброта, любов, співчуття. Саме ці людські якості Герди оцінили бабуся, що знала чари, та король і королева, які одягли дівчин­ку в оксамити й шовки. Вони дали їй і чобітки, і муфточку, і чудову сукню, і каре­ту з золота. Але волею долі у цій чудовій кареті вона потрапляє до рук розбійників.

Маленька розбійниця забирає Герду до себе. Ось тут Герда і побачила жор­стокі жарти розбійниці, яка знущалася з оленя і голубів. Вони одразу відчули, що гостя не схожа на хазяйку, їх мучительку. Саме голуби розповіли про те, куди Сні­гова Королева повезла Кая.

Доброта, любов до Кая, прагнення його визволити не залишають байдужою навіть жорстоку юну розбійницю. Вона відпускає дівчинку, дає їй у супутники північного оленя, повертає її чобітки. Замість муфточки, яка так сподобалася їй, розбійниця дає Герді материні рукавиці, а ще хліб і шинку.

Герда благополучно досягає володінь Снігової Королеви. Вона зворушливо прощається з оленем. По його щоках течуть великі блискучі сльози.

Такі ж гарячі сльози бризнули з очей Герди, коли вона зупинилася біля непо­рушного і холодного Кая, що сидів у крижаній залі. Вони пронизали його до са­місінького серця і розтопили крижану скалку чарівного дзеркала. Коли Кай зари­дав, скалка дзеркала витекла з його ока. Любов Герди допомогла хлопчику знайти сили, щоб подолати чари Снігової Королеви.

Історія, яку розповів Андерсен, вчить, що людині у найтяжчих життєвих ви­пробуваннях вийти переможцем допомагають любов, співчуття, людяність, безко­рисливість — вічні людські якості.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (23 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 167 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz