ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Уроки мудрої Багіри (за казкою «Мауглі»)

Хто не бачив по телебаченню таку картинку: боксери перед відповідальним боєм демонструють перед публікою і один перед одним свій характер, витримку: вони пильно, невідривно дивляться в очі один одному — хто кого передивить­ся, той і має сильніший характер, витримку. Згадується це, коли читаєш епізод, у якому мудра Багіра нагадує своєму улюбленцю Мауглі, що він Людина. Вона дивиться пильно в очі Мауглі і перша відводить погляд. І це Багіра, яка наводить жах на все живе, що мешкає у Джунглях. Пояснюється це просто: Багіра наро­дилася серед людей, у неволі, і сама колись відчула жах перед людиною. У цьому мудра пантера зізнається Мауглі. Це був один із найважливіших уроків, які Багіра дала Людському дитинчаті.

Як і Багіра, інші тварини також побоюються Мауглі, бо він людина, але з од­нією різницею: Багіра — його друг.

Серед ворогів Мауглі — Шер-Хан, тигр. Він мріє посісти місце Ватажка Зграї. У гонитві за владою Шер-Хан готовий на будь-яку підлість, щоб усунути зі свого шля­ху Мауглі. І тоді Багіра розповідає Мауглі про Червону Квітку, якої боїться і крово­жерний Шер-Хан, і вовки, і шакали. Навіть Акелі, Ватажку Зграї, не подолати страху перед Червоною Квіткою. Нею володіють люди. Це вогонь. Це була корисна наука.

Мауглі добуває вогонь і стає з ним ще грізнішим для мешканців Джунглів. Зав­дяки цьому Людське дитинча дістає можливість виконати прохання Багіри — за­ступитися за Ватажка Зграї Акелу, який вже втратив колишню силу. Шер-Хан, якого підтримують молоді вовки, хотів позбутися Акели. Той запропонував йому поєдинок. Але Мауглі не міг допустити загибелі друга, і тоді він кидає виклик зло­бі і жорстокості. Його грізна зброя — Червона Квітка. Запахло підпаленою шер­стю Шер-Хана. Тигр умить став жалюгідним, затрусився від страху. Про подальшу боротьбу за владу навіть не йшлося. Завдяки мужності і мудрості Багіри Акела за­лишається жити серед вовків. Ніхто в Джунглях не має права чіпати його.

У подальшому житті Мауглі уроки Багіри не минуть безслідно. Він повернеть­ся до людей, як Багіра повернулася від людей у Джунглі. Мауглі житиме за люд­ськими законами. Але уроки любові і справедливості не минуть даремно, допомо­жуть йому знайти своє місце серед людей.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (23 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 227 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz