ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Звуки, народжені весною (роздуми над віршем Ф. Тютчева «Весняні води»)

«А води весняні шумлять...» — читаємо ми у відомому вірші Тютчева. Вони біжать, виграють на сонці і дзвенять. Усе в цьому вірші рухається. Весняні води не лише пробуджують береги, а й збуджують нашу уяву. Вони нібито переносять нас до концертного залу, який дає затишок найдивовижнішим звукам. Концерт ще не почався, але ми вже чуємо несміливі звуки скрипки, ось подала свій го­лос віолончель, стрепенулась флейта, бухнув барабан... Це музиканти оркестру налаштовують інструменти перед концертом. Ще мить — і у центрі сцени займе своє місце на п’єдесталі диригент. Змах чарівної палички — і розрізнені досі зву­ки створять єдину мелодію.

А що ж у природі? Описані Тютчевим води поки що ніби самі по собі біжать, дзвенять, виграють. Десь високо-високо над полями летять журавлі, гомонять граки, вітер ніжно перебирає у гайку березові гілочки... Але ні — і птахи, і весня­ні води, і навіть сніги, які лежать ще у полі та луках, підкоряються могутній волі свого диригента. Ім’я йому — весна. Саме вона змушує води шуміти, дзвеніти, на­роджує «срібний спів».

Наближаються травневі дні, і вже розтане у полі сніг, з’являться міцні сходи Ярини, у птахів вилупиться потомство, і все живе почне підкорятися рухам вже іншого диригента — літа. А поки «лежать у полі ще сніги...», а ми чекаємо справж­ніх весняних днів.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (23 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 185 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz