ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Які почупя пробуджують поезії Мацуо Басьо

Коли читаєш хоку — трирядковий вірш японського поета Мацуо Басьо, — хо­четься уявити цю людину як художника, що сидить за мольбертом у мальовничому куточку природи рідної країни. Але художник мислить пензлем і фарбами, а в руці Басьо — перо, адже він поет. Але до чого тут мольберт? Чи не простіше сидіти, схи­лившись над бітосніжним аркушем за письмовим столом? Тому що хоку, народже­ні талантом і уявленням Басьо, настіїїьки живописні, що, здавалося б, звичні слова перетворюються на живі картини, як на полотні художника. Ось такі рядки:

Все вибіїтив ранковий сніг.

Одна прикмета для погляду —

Стрілки цибулі в саду.

Про що розповідає перша фраза? Зима. Холодно. Все вкрито снігом. Природа спить. Усе живе зачаїлося, очікуючи тепла і весни. Далі ми починаємо мислити інакше, читаючи третій рядок:

Стрітки цибулі в саду.

Виходить, що серед снігу зеленіють стрітки цибулі, а якщо вони зеленіють, йдеться про живу рослину, яку не сховали від холодів. Отже, ранній сніг ще не доказ того, що настала зима. Може, він лише спізніта погроза суворої пори року? Природа вже почала розвиватись, може, навіть і сакура ось-ось розквітне? При­роду вже не налякаєш снігом.

Лише дванадцять слів у хоку, а здається, що воно складається з десятків, сотень слів. Такий багатогранний світ постає перед читачем. Так, поет мислить пером.

А хіба можна сказати, що ці рядки написані пером?

На всохлу гітку сів ночувати крук.

Глибока осінь.

Ця картина народжена пензлем художника, хоча, зрозуміто, намальована сло­вами. Легко уявити фарби за допомогою двох слів: «глибока осінь». Чи варто ка­зати, якого кольору пожухла трава, просочений нескінченними дощами чорнозем, якого кольору низькі хмари над полями і будинками селян. Але які почуття ви­кликає синювато-чорний крук, що сів відпочити на гілку, кожен знає. А сама гіт- ка яка? Всохла. Отже, позбавлена життя, мертва. Сумна картина.

Здається, ось-ось вдарить по нервах міць воронячої глотки. Але що вдієш — глибока осінь...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (23 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 288 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz