ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 37
Гостей: 37
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

«Людини ж праведної сан не дасться ні від кого» (за віршем «Чесна бідність»)

У світі завжди були і бідні, і багаті, як існує темрява і світло. Незважаючи на бідність, люди не втрачають своєї гідності, честі, совісті. Серед багатих були й такі, хто мав усе, але не мав найголовнішого в житті — щастя. Може, ще й тому, що доброта і чуйність, прагнення робити щось корисне не стало сенсом їхнього життя і милосердя ніколи не зачіпало їхнього серця. Мабуть, саме життя мстило- ся таким людям, позбавляючи їх відданих друзів, міцної родини, а інколи й здо­ров’я.

Здавалося, король був всемогутнім: у нього були гроші, влада, багато слуг, які ладні були виконати все, що володар їм накаже. Але хіба був він щасливий від того, що слуги не наважувалися заперечувати, навіть якщо наказ володаря був безглуздим? Вони, звісно, не могли не слухатися, бо від цього залежали і їхній доб­робут і навіть саме життя. Та все ж

Король зведе в дворянський стан Лакейчука двірського.

Людини ж праведної сан Не дасться ні від кого.

Можна зробити свого слугу слухняною лялькою. Але якщо він у важку хвили­ну забуде про обов’язок, про свого господаря, а буде рятувати свою шкуру? При­значаючи на будь-яку посаду людину, король не замислюється над людськими якостями підлеглих, а може, він і сам розуміє, що неможливо ні за які гроші зро­бити добрим хлопцем пройдисвіта, шахрая, зробити розумним дурня. А може, ко­роль всерйоз вважає, що люди мають сліпо підкорятися і що його сан є гарантією від усіляких негараздів? Він помиляється, бо якщо у підлеглих короля немає ні честі, ні гідності, немає доброти і гуманності, то його ніщо не врятує.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (23 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 186 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz