ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Коли людяність і готовність до самопожертви долають страх (за повістю «Пригоди Тома Сойсра»)

Якщо хтось скаже, що вночі був на цвинтарі і йому не було моторошно, це буде неправдою. Коли Гек збирався лікувати бородавки за допомогою дохлої кіш­ки і покликав із собою Тома, він навіть і не подумав, що буде відчувати. Вони, Том і Гек, не намагались обдурювати себе, що їм не страшно, але розмовляли пошепки, щоб мертві не образилися. Хлопці ще не знали, що цієї ночі випадок, свідками якого вони стануть, з’єднає їх, доведе, що вони чесні, добропорядні люди і заслуговують на повагу.

На цвинтарі опівночі розігралася трагедія. Перед їхніми очима сталося вбив­ство. Назавтра все містечко гомоніло про вбивство лікаря. Називали й ім’я вбив­ці — Меф Поттер. Його засудили до страти. Хлопці багато говорили про Поттера. Кожен розмірковував: що робити? Вони вешталися, коли смерклося, біля в’язни­ці. На що вони сподівалися? На диво, що розв’яже всі їхні труднощі? Нічого див­ного не сталося: янголи і чаклуни не зацікавилися цим нещасним Поттером. Щоб заспокоїти сумління, друзі принесли Поттеру трошки тютюну і кілька сірників. Та хіба це могло зняти з душі тягар? Коли вони чули зізнання Мефа, який, сидячи за ґратами, все згадував ту жахливу ніч, їм було ніяково. Том і Гек старанно уника­ли один одного. Том не витримав і в суді розповів усю правду. Його добре серце не могло погодитися з тим, що стратять безвинну людину. Адже Меф не вбивця, і всі мають про це знати. Він щодня слухав, про що говорили люди, виходячи із залу суду. Том наче бачив обличчя індіанця Джо — самовпевнене, спокійне, і об­личчя Мефа — бліде, розгублене. Хіба можна мовчати, коли звір опиниться на волі, а стратять Поттера?

Звісно, Том ризикував. До того ж під час судового засідання, коли всі почули свідчення Тома, з-під варти збіг індіанець Джо. Том врятував людину і відтоді сам опинився у пастці. Але те, що він зробив, характеризує його як людяного, чесно­го хлопця, готового до самопожертви в ім’я справедливості.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (23 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 242 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz