ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Росте береза під вікном (опис берези)

Ми живемо в невеликій квартирі п’ятиповерхового будинку. Наші сусіди разом влаштували під вікнами будинку палісадник. З балкона нашої квартири (а ми мешкаємо на другому поверсі) я можу дотягнутися рукою до гілок берези. Вона росте в палісаднику в оточенні колючого арґуса. А восени берізці стає ве­селіше, бо до неї підступають айстри і хризантеми.

Коли святкували моє одинадцятиріччя, мама сказала, що берізка під нашими вікнами теж святкує, бо вона моя ровесниця. Вона розповіла: «Ми вирішили по­садити дерево на твою честь». «Але чому саме берізку?» — зацікавилась я. «Тому що родова назва цього дерева походить від латинського слова, що перекладаєть­ся як ощасливлений. Ми були дуже щасливі, коли народилася дівчинка».

Я люблю спостерігати за березою. Вона красива в будь-яку пору року. Не ви­падково в народних піснях, віршах, легендах березу наділяли найрізноманітні­шими епітетами. Її називають стрункою, кучерявою, тонкою, білою, пухнастою. Моя берізка відповідає усім цим означенням. Кора стовбура біла, вона немов­би сяє в темряві. Листя нагадують сердечки. Знизу вони опушені шовковистими волосинками. Гілки, тонкі, довгі, гойдаються від вітру, наче переплітаються. Во­сени березове листячко, що впало на вологу землю, нагадує мідні монети.

Бабуся мені розповідала, що в давнину у слов’ян рік починався не взимку, а навесні, тому зустрічали його не ялинкою, а берізкою. В цей час селяни по­чинали польові роботи, а береза розквітала першою зеленню. Звідси й давньо­руська назва березня або квітня — «березол». Березол — березень був першим місяцем року до XVII століття. З того часу російський календар було перебудо­вано, але назву зберегли в українській мові, де перший весняний місяць має на­зву березень.

Виходячи з дому вранці, я вітаюсь з березою, як із подругою. І мені здаєть­ся, наче у відповідь вона, погойдуючи своїм тоненьким гіллям, бажає мені на­снаги й добра.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 393 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz